TÜM DÜNYA GÜL KİTAPEVİNİN YANMASINI İZLEDİ

20 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
431 defa okundu.
TÜM DÜNYA GÜL KİTAPEVİNİN YANMASINI İZLEDİ

kirsehir-de-gul-kitabevinin-yagmalanip-atese-7791919_586_mKırşehir’de 30 yıldır faaliyette olan Gül Kitabevi’nin yağmalanıp ateşe verilmesinin görüntüleri herkesi dehşete düşürdü.

Kırşehir’de geçen 8 Eylül ‘de PKK ‘yı protesto eylemleri sırasında, şehire 30 yıldır faaliyet gösteren Gül Kitabevi de saldırganlar tarafından yağmalanmış ve ateşe verilmişti. O anlara ait polis kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

YAĞMALADILAR, TAŞLADILAR, YAKTILAR, LİNÇ ETTİLER

Bu saldırının polis ve güvenlik kamerası kayıtları ortaya çıktı. Polis kamerası kayıtlarına göre, HDP’nin il binasını yakmaktan dönen onlarca saldırgan slogan atarak kitabevini taşlıyor, kitabevi önündeki çantalardan birini çalıp diğerlerini yakarak içeriye atıyor, yangın çıkarıyor ve kitabevi sahiplerinden birini topluca linç etmeye uğraşıyorlar.

DÜKKANI ATEŞE VERDİLER

Kitabevinin içini gösteren güvenlik kamerası kayıtlarına göre de dükkana giren saldırganlar kitapları, defterleri ve diğer malzemeleri devirip yağmalıyor, içeriye yanık çanta atarak dükkanı ateşe veriyor. Bu sırada, kitabevinin çalışanları kaçışıp üst katlara sığınıyor ve içerisi simsiyah duman oluyor.

NELER YAŞANMIŞTI?

Türkiye’de art arda gelen şehit haberlerinin ardından Eylül ayının başında HDP binalarına saldırılar olmuş hatta HDP’nin Ankara‘daki Genel Merkezi bile yakılmaya çalışılmıştı. 8 Eylül 2015 günü ise Kırşehir‘de protestocu grup HDP adayı Eşref Odabaşı’nın 30 yıllık Gül Kitapevi‘ni yakarak zarar vermişlerdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN