TSO Başkanı Ekicioğlu, CHP’den Aday Olmak İçin İstifa Etti

13 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
645 defa okundu.
TSO Başkanı Ekicioğlu, CHP’den Aday Olmak İçin İstifa Etti

2009 Yılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığından bugüne Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası yöneticiliğini yürüten Selahattin Ekicioğlu, istifa etti.

TSO Başkanı Ekicioğlu, CHP’den Aday Olmak İçin İstifa Etti

31 Mart Mahalli yerel seçimlerine yaklaşırken adaylığına net gözüyle bakılan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Oda başkanlığından istifa etti. Oda da düzenlenen kahvaltılı Basın toplantısında Basın mensuplarıyla bir araya gelen Ekicioğlu, yerini genç nesillere bıraktığını ifade ederek adaylık noktasında şuan için sessiz kalmayı tercih etse de İstifasını sunmasının nedeni Cumhuriyet Halk Partisinden 31 Mart 2019 Mahalli ve Yerel seçimi Belediye Başkanı Adaylığı için istifa etmesine yorumlandı.

“GENÇ KUŞAKLARIN ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİN İSTİFAMI SUNUYORUM”

İstifa nedeninin görevini genç kuşaklara devretmek olduğunu söyleyen Ekicioğlu,

“2009 yılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığımdan bugüne kadar Ticaret ve Sanayi Odasının yöneticiliğini yapmış bir bireyiz. Buradaki görevimi bugün itibariyle sonlandırıyorum. İstifa nedenim ise genç kuşakların önünü açmak. Yetiştirdiğimiz insanların, gençlerin odamızın daha öncede söylediğimiz gibi vizyonu, misyonu dediğimiz gençlerimizi gönül rahatlığı içerisinde odamızı teslim ediyoruz. Yetiştirdiğimiz gençler ülkenin geleceği açısından gerçekten çok önemli. Bu enerjik ve donanımlı bilgi ile Kırşehir’de ki iş dünyasının önündeki büyük bir engellerin kalkacağına da inanıyoruz. Çünkü biz TR-71 bölgesine baktığımızda Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde ve Aksaray illerinden birisiyiz. Ahi Evran’ın ve Hacı Bektaş-ı Veli’nin, Aşık Said’in, Aşıkpaşa’nın, Cacabey’in, Şeyh Edebali’nin, Yunus Emre’nin memleketinde bu tür insanların yetişmesini doğal olarak görüyoruz”

“ODAMIZA EN UFAK ÇİVİ DAHİ ÇAKTIYSAK BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR ONURDUR”

Odayı Genç nesillere bıraktığını ifade eden Selahattin Eicioğlu,

“Bu insanların torunları ve kuşakları olarak Biz bu şehre bir değer kattıysak ve katkı sunduysak bizim için çok güzel ve büyük bir mutluluktur. Oda bize çok şey kattı. Biz odamıza en ufak bir çivi dahi çaktıysak bizim için büyük bir onurdur. Ticaret ve Sanayi Odası’nın bize kattığı bilgi, birikim, çevre ilişkileri, toplumsal ilişkileri çok önemsiyoruz. Çünkü iş dünyasının farklı bir dünyası olduğuna inanıyoruz. İş dünyasını 24 saat çalışmaya hazır bir iş dünyası olarak görüyoruz. Üreten bir toplum ülkenin geleceği açısından çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bugünkü geldiğimiz noktaya baktığımızda üretimin bizim için ne kadar hayati bir mesele olduğunu görüyoruz. Siyasi partilere değil Türkiye Cumhuriyeti’ne saldırı var. Dünyadaki ilk bağımsızlık mücadelesi veren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti emperyalizmi Türkiye’den kovup denize döktüklerini ve ülkeyi bir bağımsızlığa getirdiğinde 1923’te kurulan Cumhuriyete hala içinde kin besleyen emperyalist güçler var. Bunların farkındayız. Bunlar hiç bir zaman emellerine ulaşamayacaklar. Çünkü bağımsızlığını kazanan yokluktan veya açlıktan, silah olmadan ordusu olmadan donanması olmadan ülkedeki bağımsızlığı kaçan bu toplumun torunları olarak bunları göğüsleyip ve bertaraf edeceğimize inanıyorum.”

“BUGÜNE KADAR ODADAKİ GÖREVLERİMİZDE ODAMIZA BİR ŞEYLER KATTIYSAK BUNDAN SONRADA İNSANLIĞA BİR ŞEYLER KATARAK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Kendisine verilen desteklerden dolayı teşekkür eden Ekicioğlu,

“Emperyalist saldırılar karşısında bugünkü iktidarından muhalefetine hepsinin birlikte durmasından yanayız. Bundan sonraki yaşamımda ülkeme katkı sunmaya, çalışmaya ve üretmeye devam edeceğim. İstifamı sunsam da bundan sonra ne gerekiyorsa desteklerimi her zaman göreceklerdir. Proje, çalışma konusunda ne gerekiyorsa hep birlikte gelecek yaşamımda da her zaman desteklerimi sürdürmeye devam edeceğim. İş dünyasında ve Başkanlık dönemimde olduğum sürede 24 saat telefonum açıktı ve Bundan sonraki süreçte de 24 saat telefonum açık olacaktır. Bu tutum ve davranış ülkeye hizmet etme noktasında eş değer bir davranıştır. Bugüne kadar odadaki görevlerimizde odamıza bir şeyler kattıysak bundan sonraki hayatım boyunca da insanlığa bir şeyler katarak yolumuza devam edeceğiz. Bu vesileyle 10 yıl boyunca bana verilmiş olan desteklerden dolayı herkese teşekkür ediyorum. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Hakkınızı helal edin” dedi.

ADAY OLAMASAM BİLE DÖNMEYECEĞİM

Selahattin Ekicioğlu kendisine yöneltilen ”eğer aday olamazsanız göreve tekrar döner misiniz ?” sorusuna ise , ”kural gereği dönebiliyorum ancak meslek etiğim gereği aday olamadığım takdirde tekrar göreve dönmeyeceğim.” diyerek TSO sayfasını da kapattığını duyurdu. Ekicioğlu TSO başkanlığı için bundan sonraki süreçle ile ilgili ise , ” Yönetim kurulundaki 7 kişi ayrılmam ile birlikte 6’ya düşecek.Meclisten ilk sıradaki yedek üye ile birlikte bu sayı tekrar 7’ye yükselecek.Daha sonra meclis yeni başkanı gizli oylama ile belirleyecek.” açıklamalarında bulundu.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN – DİDEM CEYLAN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN