TRT’de bir üst düzey operasyon daha… Haber Dairesi Başkanı görevden alındı!

12 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
345 defa okundu.
TRT’de bir üst düzey operasyon daha… Haber Dairesi Başkanı görevden alındı!

nasuhiTRT Haber dairesinde görevinden alınan o isim yerine bakın kim getirildi?

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a bağlı TRT’de ve Basın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde dün akşam görevden alma operasyonları yapıldı.

TRT Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Şahin ve TRT Haber Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör görevden alındı. Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’ne Cemalettin Haşimi’nin yerine Ahmet Bozkurt İnan atandı.
TRT Genel Müdürü Şenol Göka ile Haber Daire Başkanı Nasuhi Güngör arasında, TRT Türk ile TRT Avaz’ın birleştirilmesi konusunda görüş ayrılığı olduğu kamuoyuna yansımıştı. Nasuhi Güngör’e yakın isimler olarak bilinen Haber Dairesi başkan yardımcıları Serhat Akça ve Tarık Akyıldız da görevden alınan isimler oldu. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un göreve geldikten sonra kendisine bağlı TRT, Basın Enformasyon ve Anadolu Ajansı’nın üst düzey yöneticilerinden istifa dilekçesi aldığı iddia edilmişti.

Nasuhi Güngör kimdir?

Nasuhi Güngör1968 yılında Kırşehir/Mucur’da doğdu. Ankara Üniversitesi SBF Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir, haber müdürü ve köşe yazarı olarak görev yaptı.
Milli Gazete ve Gerçek Hayat Dergisi’nde yazılar yazdı. 2009 seçimlerine kadar Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz’ın danışmanlığını ve seçim kampanyasını yönetti.
Star Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaktadır.
Evli ve iki çocuk babası olan Güngör’ün “İpin Ucundakiler” ve “Yenilikçi Hareket” adında kitapları bulunuyor.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN