TRAFİK HAFTASI KUTLANDI

11 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
398 defa okundu.
TRAFİK HAFTASI KUTLANDI

KVF_6722Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor İsimli Kampanyanın da Ödülleri Sahiplerine Verildi

Karayolu Trafik Güvenliği Haftası’nın kapanış dolayısıyla düzenlenen törende, “Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor” isimli kampanyanın da ödülleri sahiplerine verildi.

Gala Palas Salonunda gerçekleştirilen ödül ve kapanış törenine Vali Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Vekili J. Yrb. Muzaffer Canbal, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, POMEM Müdürü Kasım Varol, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar ve emniyet teşkilatı mensupları katıldı.

Törende konuşan Vali Necati Şentürk, trafik kazalarında meydana gelen ölümlerin büyük kısmının ihmalden kaynaklandığını söyledi.

Emniyet kemeri takan şoförlerin kazalar sonucunda hayatta kalma şansının takmayanlara göre %50 seviyesinde olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Vatandaşlarımız, trafikte son derece dikkatli davranmalı, trafik kurallarına uymalıdır. Aksi takdirde, meydana gelen trafik kazalarında ölümden kaçış olmuyor ya da insanlar yaralanıyor. Son bir yılda, ülkemizde toplam 8.000 kişi trafik kazalarında hayatını kaybetti. Basit bir tedbir olan emniyet kemeri takılması, kazalarda insanların hayatta kalmasını sağlayabiliyor. Çocuklarımızın da trafik konusunda bilinçlendirilmesinde ebeveynlere çok iş düşmektedir. Anne-babalar, trafikte çocukların yanında trafik kurallarına uyarsa çocuklar da onlar gibi duyarlı davranır. Trafik kazası kaderdir, fakat biz de tedbirimizi almalıyız. Bu vesileyle, Trafik Haftasını kutluyorum.” dedi.

Hafta hakkında bilgiler veren İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül de yaptığı konuşmada, Trafik Haftasının asıl amacının, her yıl çok büyük kayıplara neden olan trafik sorununa dikkat çekmek olduğunu ifade etti ve “Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor” isimli ödüllü emniyet kemeri kampanyası ile kazalarda ölüm ve yaralanma riskini en aza indiren emniyet kemerinin kullanım oranının arttırılmasını hedeflediklerini belirtti.

Trafik Haftası nedeniyle düzenlenen şiir, kompozisyon, slogan ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ve Yılın Trafik Polisi ile Trafik Jandarma görevlilerine Vali ve diğer protokol tarafından ödüllerinin verildiği program, “Trafik” konulu serginin gezilmesiyle devam etti.

Her yıl 02-09 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ve çeşitli etkinliklerin düzenlendiği Karayolu Trafik Haftası, emniyet kemeri simülasyonu ve trafik kazası canlandırılması ile sona erdi.

İl Emniyet Müdürlüğü, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri, Karayolları, AFAD, 112 Acil Çağrı Merkezi, İtfaiye ve UMKE ekiplerinin düzenlediği trafik kazası tatbikatı, izleyenler tarafından beğeni topladı.

Tatbikattan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Necati Şentürk, trafik kazalarında bilinçsizce hareket edildiği zaman olumsuz sonuçlar elde edilebildiğini söyledi.

Gerçekleştirilen bir tatbikatın gerçeğe çok yakın olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Bugünkü tatbikatta iki aracın çarpışması sonucu araçların içinde sıkışıp kalan insanların ekipler tarafından nasıl kurtarıldığını izledik. Kaza sonrasında trafik polisleri tarafından hemen yolun güvenliği sağlandı ve ambulansa haber verildi. 112 Acil Servisinin aranması ile birlikte itfaiye ve AFAD’a da haber gitmiş oldu. Bugünkü tatbikatta çeşitli kuruluşlarımız uyum içerisinde çalıştılar ve vatandaşlarımızı araçların içinden çıkardılar. Bu tatbikat, kaza anında nelerin yapılabileceğini bizlere gösterdi. Başarılı bir tatbikat oldu. Bu konularda verilen eğitimi de çok önemsiyoruz. ” şeklinde konuştu.

Vali Necati Şentürk, 112 Acil Çağrı Merkezi’nin boş ve asılsız çağrılarla gereksiz yere meşgul edilmemesi konusunda da vatandaşlardan duyarlı davranmalarını istedi.

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On