Toprak Mahsulleri Ofisi Yeni Binasına Taşındı

26 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1123 defa okundu.
Toprak Mahsulleri Ofisi Yeni Binasına Taşındı

tmo--yeni-binasi-hizmete-girdiToprak Mahsulleri Ofisi Kırşehir İl Müdürü Fatih Gümüş, Kırşehir’e yakışır bir hizmet binasına kavuştuklarını açıkladı

Ahi Evran Mahallesi’nde bulunan Türk Büyükleri Anıtı yanındaki alana yaptırılan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Hizmet Binası ve Lojmanları hizmete girdi.
Toprak Mahsulleri Ofisi Kırşehir İl Müdürü Fatih Gümüş, Ankara Caddesi’nde faaliyet gösteren Toprak Mahsulleri Ofisi hizmet binası ve lojmanının tamamlandığını açıkladı. Gümüş, “1991’den itibaren Kılıçözü Sanayi Sitesi’ndeki yerine taşınarak hizmet sürdürdük. Yeni hizmet binası ve lojmanların geçici kabulü, 6 Temmuz’da yapıldı. 21 Aralık tarihi itibariyle yeni hizmet binamıza taşındık. Satış ofisi de açıldı. Pirinç satışı başladı. Kırşehir’e yaraşır bir hizmet binasına kavuştuk” dedi.
Ankara Caddesi’nde bulunan alana yapılan Toprak Mahsulleri Ofisi’ne ait hizmet binası ve lojmanın tamamlandığını söyleyen Şube Müdürü Fatih Gümüş, “1990’lı yıllarda şu an Masal Park’ın bulunduğu yerde Toprak Mahsulleri Ofisi hizmet vermekteydi. 1991 yılında Toprak Mahsulleri Ofisi’nin Kılıçözü Sanayi Sitesi’ne taşınmasının ardından Kırşehir Belediyesi’yle yapılan bir anlaşma sonucu ofisin arsaları Belediye’ye park yapılmak üzere verilmişti. Belediye de arsalar karşılığında Türk Büyükleri Anıtı yanında bulunan ofis lojmanlarının bulunduğu binayı yıkarak Toprak Mahsulleri’nin kullanımına vermek üzere iki katı idari bina, 3 katı da lojman olarak kullanılacak 5 katlı bina yaptı. 6 Temmuz Pazartesi günü geçici kabulü yapılan binaya Toprak Mahsulleri Ofisi olarak taşındık” ifadesini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN