TOPRAK ANALİZ DESTEĞİ BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

11 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
604 defa okundu.
TOPRAK ANALİZ DESTEĞİ BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

toprak analizi

Kırşehir’de toprak analizi desteğinden yararlanmak isteyenler dikkat! Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toprak analiz desteği başvuru süresinin uzatıldığını duyurdu.

 

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü resmi web sitesinde yapılan açıklamada;”11 Eylül 2015 tarih ve 29472 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ (Tebliğ No: 2015/21)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Tebliğ No: 2015/40) ile ​Toprak Analiz Desteklemesi başvuru süresi uzatıldı.

Toprak analizi desteği ödemesinden faydalanmak isteyen çiftçilerimizin, Bakanlıkça yetkilendirilmiş laboratuarlarda 1/11/2014 tarihi ile 30/10/2015 tarihi arasında toprak analizi yaptırması zorunludur. Her toprak analizine en fazla 50 dekar için ödeme yapılacaktır. Her analiz, en fazla 50 dekarlık bir tarım arazisini temsil eder. Yetkilendirilmiş laboratuarca onaylanmış Toprak Analizi Formu (Ek-7) ve analiz raporunun il/ilçe müdürlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir.

İl Müdürlüğümüz Toprak Analiz Laboratuarında analizlerini yaptırmak isteyen çiftçilerimizin en son 23 Ekim 2015 tarihi mesai bitimine kadar toprak numunelerini Müdürlüğümüz laboratuarına teslim etmeleri gerekmektedir.” uyarısı yapıldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN