TOPLUM DESTEKLİ POLİS 2. OLAĞAN TOPLANTISINI YAPTI  

13 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
710 defa okundu.
TOPLUM DESTEKLİ POLİS 2. OLAĞAN TOPLANTISINI YAPTI   

 

tdp       Toplum destekli polislik kent güvenlik danışma kurulunun 2015 yılı 2. Olağan toplantısı vali yardımcısı gökhan gürbüzerol başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü çalışmaları kapsamında; ilimizdeki güvenlik hizmetlerine toplumun aktif katılımını sağlayarak desteğini almak, güvenliğe ilişkin sorunları yerel düzeyde tespit etmek ve hizmetleri geliştirmek amacıyla oluşturulan “Toplum Destekli Polislik Kent Güvenlik Danışma Kurulu” 2015 yılı 2. Olağan Toplantısı, Vali Yardımcısı Gökhan Gürbüzerol’un başkanlığında kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katılımı ile 08.10.2015 günü saat: 14.30’da Kırşehir Valiliği Ana Bina Zemin Kat Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilmiştir.

Vali Yardımcısı Gökhan Gürbüzerol, toplantının açılışında yaptığı konuşmada;ilimizin huzurlu bir kent olduğunu, vatandaşların can ve mal güvenliği ile huzurunun sağlanması konusunda sadece kolluk kuvvetlerine görev düşmediğini diğer kamu kurum ve kuruluşlarının bu konuyla ilgilenmesi gerektiğini, kent güvenlik danışma kurulunda alınan kararlarla ilin güvenlik hizmetlerine ortak akılla katkıda bulunulduğunu belirtmiştir.

Toplantıda kent merkezindeki asayiş, trafik, sağlık, eğitim alanlarındaki sorunlar ele alınırken, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından uygulanacak projelerin tanıtımıve gerçekleştirilen faaliyetlerinsunumu yapıldı. Bununla birlikte sokak düğünleri ile ilgili vatandaşın duyarlı hale getirilmesi ve birlikte yaşam kültürünün geliştirilmesi amacıyla çalışmaların yapılması, trafikteki araç sayısının artması nedeniyle şehir merkezindeki park sorununa çözüm yolları değerlendirildi ve 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında alınacak önlemlere dikkat çekildi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN