TMO, Nohut Alımına Başladı

11 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
550 defa okundu.
TMO, Nohut Alımına Başladı

TMO, Nohut Alımına Başladı

Ziraat Odası Başkanı İbrahim Öncül: 27 Köyde Borçlar 1 Yıl Ertelendi

Kaman ziraat Odası Başkanı İbrahim Öncül, yaptığı açıklamada, Kaman TMO’nun bugünden itibaren nohut alımına başlayacağını bildirdi.

Oda üyelerini bilgilendirmek amacıyla sosyal medya hesabından da duyuruda bulunan Başkan Öncül, yaptığı görüşmeler sonucu TMO’nun bu sene arpa ve buğdaydan sonra nohut alımı gerçekleştireceğinin kesinleştiğini öğrendiğini ve bugünden itibaren başlayan nohut alımı için 3 Lira 25 Kuruş başfiyat açıklandığını söyledi. Öncül, TMO’ya nohut verecek olan çiftçilerin randevu alarak satış yapabileceklerini de belirtti.

BORÇ ERTELEMESİ 1 AY İÇİNDE YAPILACAK

         Ziraat Odası Başkanı İbrahim Öncül, 2018 yılı içerisinde Kaman ve köylerimizde yaşanan kuraklık, sel ve dolu afetinden etkilenen 27 yerleşim yerindeki çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının 1 yıl süreyle ertelendiğini söyledi.

Konuyla ilgili olarak gazetemize değerlendirmelerde bulunan Öncül; “Kaman ilçemizde bahar yağmurlarının az olması nedeniyle kuraklıktan etkilenen köylerimiz ile aşırı yağıştan kaynaklanan sel ve şiddetli dolu yağışından zarar gören köylerimizin ekili alan ve arazilerinde yüzde seksen oranında ürün kaybı meydana gelmiştir.

Doğal afetlerden etkilenen 26 köyümüz ve Kurancılı Kasabamızın muhtarlarının İlçe Tarım Müdürlüğüne dilekçe başvurmaları sonucu Kaman Kaymakamlığı, İlçe Tarım Müdürlüğü, Tarım Kredi Kooperatifi, Mal Müdürlüğü ve Ziraat Odamızın katılımlıyla bir komisyon kurulmuş ve geniş çaplı incelemeler yapılmıştı.

Komisyonun incelemeleri sonucunda 26 köyümüz ve Kurancılı Kasabamızdaki çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının yüzde 3 faiz oranıyla 1 yıl süreyle ertelenmesi kararlaştırıldı. Borç ertelemesinden yararlanmak isteyen bu yerleşim yerlerindeki çiftçilerimizin 1 ay süre içerisinde İlçe Tarım Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir,” dedi.

ERTELEMEDEN YARARLANACAK KÖYLER

         Öncül’ün verdiği bilgiye göre 2018 yılı Afetinden zarar gören ve borç ertelemesi kararı alınan köylerimizin isimleri ise şöyle:

Ömerkahya, K.Selimağa, Bayramözü, Yazıyolu, K.Meşe, K.Kızıközü, Demirli, Çağırkan, Bayındır, Benzer, Yeniköy, İmancı, Ömerhacılı, K.Yenice, Karakaya, S.Ebeyit, S.Esentepe, S.Kışla. S.Meryemkaşı, S.Büyükoba, S.Kurutlu, S.Gültepe, S.Bağbaşı, Fakılı, Kekilliali ve Ağapınar Köyleri ile Kurancılı Kasabası. (Kaman AK Haber)

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On