Tiyatro Oyunu Sahnelenecek

7 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
315 defa okundu.
Tiyatro Oyunu Sahnelenecek

thumbnail_1

Kırşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü “BERSİSA” Adlı Tiyatro Oyunu Sergileyecek

Kırşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce 15-22 Nisan tarihleri arasında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce Boğaç Babür TURNA-Gülebru TURNA’nın yazdığı ve Gülebru TURNA’nın yönettiği “BERSİSA” adlı tiyatro oyunu gerçekleştirileceği belirtildi. Yapılan açıklamada: ” Müdürlüğümüzce gerçekleştireceğimiz Turizm Haftası çerçevesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından, Boğaç Babür TURNA-Gülebru TURNA’nın yazdığı ve Gülebru TURNA’nın yönettiği “BERSİSA” adlı tiyatro oyunu 20 Nisan 2017 Perşembe günü saat 20:00 de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi Salonunda sahnelenecektir.

Tiyatro, “Hz. Mevlana’dan bir Mesel” Mevlevilikle ilgili sırları bulmaya talip olan bir akademisyen, Matuf Hoca, aradığının Mevlana Müzesi’ndeki bir yazmada saklı olduğuna inanmaktadır. Yazmayı bulmak için müzenin deposuna indiğinde kendisini zamanın ve mekanın dışında ama hakikatin içinde, bir meselenin ortasında bulması ile devam etmektedir.

Bilet ücretleri; tam 5 TL., öğrenci 3 TL. olup, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden temin edilebilir.” ifadeleri kullanıldı.

VALİLİK BASIN BÜROSU

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN