TIP FAKÜLTESİNE 60 LİSANS ÖĞRENCİSİ ALINACAK

11 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
431 defa okundu.
TIP FAKÜLTESİNE 60 LİSANS ÖĞRENCİSİ ALINACAK

DSC_4465Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakayanın. Vali Necati Şentürk ve Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’nın üstün çabaları ile Tıp Fakültesi için 60 lisans öğrencisine start verildi

Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümüne yeni eğitim-öğretim döneminde 60 lisans öğrencisi alınacak.
Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Ahi Evran Üniversitesinin öğrenci almasının Kırşehir ekonomisine, sosyal hayatına ve şehrin gelişimine büyük katkı sağlayacağını söyledi.
Vali Şentürk, düzenlediği basın toplantısında Ahi Evran Üniversitesinin Tıp Fakültesine öğrenci alacağını açıkladı. Vali Şentürk; “Üniversitemizin Tıp Fakültesi Bölümüne 60 lisans öğrencisi alınacaktır. Geldiğim günden beri Tıp Fakültesi ile ilgilendim. 2007 yılında Tıp Fakültesinin kurulması kararlaştırılmış 2011 yılında üniversiteye bağlı Sağlık Bakanlığı ile müştereken Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi faaliyete girmiş ve hizmetlerine devam etmiştir. Bugüne kadar 43 Yrd. Doç, 3 Doç, 6 Prof. 19 Araştırma Görevlisi ile birlikte 71 öğretim elemanı temin edilmiştir. Tıp Fakültesine öğrenci alınmadığı için hocalarımızın bir kısmının zamanları heba olmuştur. YÖK başka illere tanımadığı imkanları Kırşehir’e sağlamıştır. Rektör hocamızın da göreve gelmesinden sonra çalışmalar hızlandırılmıştır. Tıp Fakültesinin şehrin gelişimine çok büyük katkı sağlamaktadır. Eğitim kalitesi ile birlikte hastanemizde büyük oranda gelişme gösterecektir. İç Anadolu Bölgesinde Kırşehir, ciddi oranda gelişme sağlayacaktır. Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gelişme çok yüksektir. Fiziki alan noktasında da Kırşehir çok yüksek performansa sahiptir. 2015 yılında 695 bin poliklinik hizmeti verilmiştir. 238 bin acil başvuru yapılmıştır. 2015 yılında Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık hizmetlerinden 933 bin kişi istifade etmiştir” dedi.
REKTÖR VATAN KARAKAYA: “BİNALAR YAPILIR İNSAN İHMAL EDİLMEMELİ”
            Öğrenci alımının Kırşehir için çok hayırlı olacağını ifade eden Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Vatan Karakaya, Tıp Fakültesinin öğrenci alımının Kırşehir’in en önemli görevi olduğunu söyledi.
YÖK Başkan Vekili Sefa Kapucuoğlu ile yaşanan süreci anlatan Rektör Karakaya, “Fiziki ortamları sunduk. YÖK’ün verdiği 20 madde üzerinde çalışmalar yaptık. Cihaz alımları noktasında büyük bir ekiple çalışarak son noktaya geldik. Ankara’ya gittiğimde her aşamayı özellikle sundum. Öğrenci alımlarımız gerçekleşti. “ dedi.
“YETİŞTİRDİĞİMİZ İNSANLARA KALİTE KAZANDIRACAĞIZ”
            Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya da konuşmasında, “Tıp Fakültesine öğrenci alınması konusunda YÖK Başkan Vekili Sefa Kapucuoğlu ile sürekli diyalog halinde olduk. Fiziki ortamları sunduk, müfredatı hazırladık. YÖK’ün verdiği 20 madde üzerinde çalışmalar yaptık. Cihaz alımları noktasında büyük bir ekiple çalışarak son noktaya geldik. Her şeyden önce insana önem veriyoruz. İnsan hayatının ne kadar değerli olduğunun farkındayız. Morfoloji binasının yapımı noktasında Kalkınma Bakanlığı 2016 Yatırım Programına alınmasının sözünü verdi. Sayın Valimizin gözetiminde Milletvekillerimizin desteği ile sıkı bir çalışma yürüttük. Hepsine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Öğrenci alımının yanında Bağbaşı kampüs’üne eklemeler yapıp yeni öğretim görevlileri alınacağını belirten Vatan Karakaya bu tarz sorulara da hazırlıkların tamamlandığını belirterek konusmasına son verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN