TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDAN KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

8 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
231 defa okundu.
TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDAN KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

2 (7)Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Seher Ünsal: “Kadının İlerlemesi Sosyal Adaletin Bir Şartı Olmakla Birlikte Sadece Bir Kadın Sorunu Değildir”

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler İcra Kurulu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlemiş olduğu Kırşehir Barosu Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu’nun sunumuyla gerçekleşen ‘Ticarette ve Yönetimde Kadın Hakları’’ konulu panel Ticaret ve Sanayi Oası’nda Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Yoğun bir katılımın gözlendiği panelde açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu: ” Ülkemizde ve dünyada milyonlarca kadının şiddete maruz kaldığını, kadınların toplum içerisinde varolma mücadelesi verdiklerini ve eşit yurttaş olabilmek için büyük bedeller ödediğine değinerek, toplumun her alanında cinsiyet ayrımcılığının bittiği ve kadın cinayetlerinin son bulduğu daha çağdaş, daha özgür ve daha güçlü bir ülke olmanın özlemi ile tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Kırşehir Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Seher Ünsal da yaptığı konuşmada: ‘’ Biliyoruz ki, kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadının ilerlemesi sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu değildir. Bu konu,  sürdürülebilir, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin tek yolu olup, politik, sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel güvenliği başarmanın da ön koşuludur. Demokratik, ileri bir toplum için, kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, ekonomi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk vb. alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan faydalanabiliyor olmaları dolayısı ile büyük önem taşımaktadır. Bizler kadın girişimciler olarak, üniversitemizle, baromuzla sık sık böyle etkinlikler düzenleyerek şehrimizdeki saklı kalmış kadın potansiyelinin ortaya çıkarılması anlamında üzerimize düşen ne görev varsa yapmaya hazırız.’’ dedi.

Kırşehir Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu da gerçekleştirdiği ‘’Ticarette ve Yönetimde Kadın Hakları’’ konulu sunumda Türkiye’de yaşayan kadınların ticarette, eğitimde ve yönetimdeki durumları hakkında veriler sunarak kadınların eğitim seviyesinin arttıkça, kadın-erkek eşitliğinin de gerçekleşme düzeyinin aynı oranda olduğunu söyledi.

Toplantı sonunda söz alan Kırşehir İl Öğrenci Temsilcisi Hilal Umucu da genç kızların; ticarette, eğitimde ve yönetimde söz sahibi olmaları için mücadele vermeleri gerektiğini söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN