TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENECEK

1 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
289 defa okundu.
TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENECEK

 

DSC_5847Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘Vergi Affı’ Üzerine Bilgilendirme Toplantısı Düzenlenecek

 

19 Ağustos 2016 tarihinde yürürlüğe giren 6736 sayılı ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun’ hakkında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Daire Başkanı İmral Duran tarafından bilgilendirme toplantısı düzenleneceği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicoğlu: ‘’Bilindiği üzere 19.08.2016 tarihli 29806 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6736 sayılı ‘Bazı Alacakların Yapılandırılmasına İlişkin Kanun’ gereğince Maliye’ye olan vergi borçları, SSK,-Bağ-Kur borçları, tapu harçları, Oda aidatları vb. gibi Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ve Odalara olan borçlarla ilgili yapılandırma imkanı sunulmuştur. Bu konu ile ilgili daha önce yaptığımız duyurularda da belirttiğimiz üzere Üyelerimiz’in Odamız’a olan 2016 yılı 1. Taksitleri dahil aidat alacaklarına uygulanan gecikme zammı alacaklarının tahsilinden vazgeçilecek, bu konuda Üyelerimizin kanunda düzenlenen gecikme zammı affından yararlanabilmeleri için 31 Ekim 2016 tarihine kadar Odamız’a dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir.

Bu konuda; söz konusu 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun’ hakkında 5 Eylül Pazartesi Günü saat:14.00 ‘de Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Daire Başkanı Sayın İmral Duran tarafından bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir.

Odamız’da yapılacak olan bilgilendirme toplantısına başta Oda üyelerimiz olmak üzere, bu konuyla ilgili olan herkesi 5 Eylül Pazartesi günü saat:14.00’de Odamız’a bekliyoruz. ‘’ dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN