TİCARET VE SANAYİ ODASI KARDEŞLİĞE ÇİÇEK SUNDU

14 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
403 defa okundu.
TİCARET VE SANAYİ ODASI KARDEŞLİĞE ÇİÇEK SUNDU

3

Son günlerin en anlamlı hareketi Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapıldı. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve yönetim kurulu üyeleri kardeşliğe çiçek takdim etti, bozulan ağız tadını çikolata ile tatlandırdı.

 

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Kırşehir’de geçen hafta yaşanan çirkin olaylar sonrası anlamlı bir organizasyon düzenleyerek, taşlanan Doğu ve Güney Doğu otobüs firmalarının yolcularına çiçek ve çikolata dağıttı.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Mustafa Yılmaz, Turgay Kaya, Ahmet Sarı, Kenan Yanık ve Mustafa Bulut, Kırşehir’de geçen hafta yaşanan olaylarda karayolu üzerinde taşlanan otobüs firmalarının yolcularını Mucur’daki bir dinleme tesisinde karşılayarak, çiçek ve çikolata dağıttı, uzun uzun sohbet etti.

Burada, yolculara bir konuşma yapan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu:

“Sevgili dostlar,

Bildiğiniz gibi son günlerde ülkemizde yaşanılan olaylar hepimizi derin bir acıya boğmakta, neredeyse, her gün gelen şehit haberleri, hepimizin yüreğini dağlamaktadır.  Tırmandırılmak istenen kaos ortamı ne yazık ki geçen hafta ilimize de sirayet etmiş, nereden geldiği belli olmayan, kendini bilmez vandallar sürüsü bazı esnaflarımızın iş yerlerini yakmış, talan etmiş, ilimizden geçen Doğu ve Güneydoğu illerimize ait bazı yolcu otobüslerini taşlamışlardır. Bu yaşanılanlar sevgi ve kardeşliğin kenti Kırşehir’e hiç yakışmamış, ne yazık ki sırtımıza adeta kara bir leke çalınmıştır.

Kırşehir; 250 yıldır Kürtler ve Türk’lerin iç içe, barış içinde yaşadığı, birbirinden kız alıp kız verdiği, aynı cenazelerde birlikte ağıt yakıp, aynı düğünlerde de birlikte oynadığı, halay çektiği bir şehirdir.Bu şehirde Türk ve Kürt ayrımı asla olmadığı gibi, Türkler ve Kürtler adeta et ve tırnak gibi, çok kültürlü çok kimlikli bir iklimde barış içerisinde yaşamaktadır.

Hepinizin bildiği ve eminim türkülerini çok sevdiği Neşet Ertaş’ın memleketidir, Kırşehir! O Neşet Ertaş’tır ki; bir türküsünde,

‘’Bir yaratmış yaratan tüm insanları,

Ayrılık insanın sözünden olur,

Ayrı görme gel şu insanoğlunu,

Her niyet kişinin özünden olur. ‘’

diyerek,  ayrımcılığa karşı durmuş, bütün türkülerinde, insanların birbirini asla ötekileştirmeden sevmesi gerektiğini savunmuştur.

Ben, bu şehrin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak, yaşanan bu çirkin olaylardan dolayı Kırşehir adına hepinizden özür diliyorum. Sizlerden de ricam, Kırşehir denilince aklınıza artık bu görüntüler değil, geçmişte de olduğu gibi, Ahi Evran, Yunus Emre, Hacı Bektaş gibi büyüklerimiz; Neşet Ertaş gibi ozanlarımız gelsin. Şunu unutmayın ki; Türklerle, Kürtlerin kardeşliğini bu şehirde kimse bozamayacak, yüzyıllardır nasıl iç içe kardeşçe yaşıyorsak, yine öyle yaşamaya devam edeceğiz. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, iyi yolculuklar diliyorum.” dedi.

Yolcuların büyük bir ilgi gösterdiği bu karşılamada, bütün yolcular, böyle karşılanmaktan dolayı çok duygulandıklarını, yaşanan olayları asla Kırşehir’le bağdaştırmadıklarını, Kırşehir’i çok sevdiklerini ve her zaman da seveceklerini söyledi. Yolcular kendilerine böyleisne güzel bir karşılama ile moral veren Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun şahsında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkürlerini bildirdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN