TGF’DEN TBMM’YE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

22 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
267 defa okundu.
TGF’DEN TBMM’YE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

 

TÜRK?YE GAZETEC?LER FEDERASYONU GENEL BA?KANI YILMAZ KARACA VE ÜYELER? KABULLER?

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu ve Başkanlar Konseyi üyelerinden oluşan heyet TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

TBMM Başkanı Kahraman, ziyarette yaptığı konuşmada, “Bu darbe gerçekleşseydi sadece Türkiye değil, bütün İslam aleminde müthiş bir yıkım olacaktı. Bölgesel ve dünya çapında bir hadiseydi” dedi.
Darbe girişimi gecesinde yaşananları anlatan ve Meclis’e saldırı olmasına rağmen buradan ayrılmadıklarını hatırlatan Kahraman, demokrasi ve milletin darbeyi yendiğini söyledi. Bütün Türkiye’nin tek vücut olarak “darbeye hayır” dediğini, darbenin önlendiğini ve demokrasinin kazandığını vurgulayan Kahraman, daha önce de Türkiye’de darbelerin olduğunu, ancak böyle meydanlara çıkışın ve karşı duruşun görülmediğini dile getirdi. Toplumun ve siyasi partilerin bir bütün olarak, demokrasiyi özümseme neticesinde böyle bir karşı duruş sergilediğini belirten Kahraman, “İnanıyorum ki bu toplu duruş ve dik duruş bundan sonra olacak herhangi bir teşebbüsün önünü kesmiştir. Bir daha darbe yapma imkanını bulamayacaklardır.” değerlendirmesinde bulundu.  Kahraman, Türk basınının darbeye karşı sergilediği dik duruşun takdire şayan olduğunu belirterek, TGF ‘nin çok önemli görev gördüğünü, ülke genelindeki cemiyet başkanlarının da illeri adına çalışmalar yapmasının değerli olduğunu, yerel basının da çok önemli olduğunu vurguladı.

KARACA’DAN ÖNERİ

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca ise Türk Milleti ve Meclisi ile gurur duyduklarını ve darbeye karşı milli birlik ve beraberliğe katkı sağlamak adına basının üzerine düşeni yaptığını ve yapmaya devam edeceğini belirtti. Karaca, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a Basın Bayramının 15 Temmuz’a alınmasının daha anlamlı olacağını ve bu konuda destek beklediklerini ifade etti. Kahraman, teklifin çok anlamlı olduğunu ve kabul edilmesi adına gerekli çalışmaya katkı sunacağını belirterek Karaca’ya bu önerisinden dolayı teşekkürlerini bildirdi. Karaca, gazi meclisimize geçmiş olsun dileklerini ileterek, “15 Temmuz  sürecini  ve tüm terörist grupları lanetliyoruz ve kınıyoruz. Meclisimizin o ağır saldırıda gece boyunca açık tutulması ve görevinin başında olması önemliydi” dedi.
TGF Genel Başkanı Karaca, Anadolu basınının sorunlarının olduğunu, bu dönem içerisinde çeşitli partilerden 12 gazeteci milletvekilinin bulunduğunu, sorunların çözümü yönünden TBMM’den destek istediklerini söyledi.
Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Anadolu basınının sorunlarının çözümü için Meclis Başkanlığı olarak bütün desteği vereceklerini ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN