TGF, Basın Mensuplarının Bozlak Ustasını Andığımız Gecede Yaşadığı Olayı Kınadı

10 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
576 defa okundu.
TGF, Basın Mensuplarının Bozlak Ustasını Andığımız Gecede Yaşadığı Olayı Kınadı

Bozlak Ustası Neşet Ertaş’ı andığımız gecede Basın Mensuplarına yapılan dışlama Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından kınandı.

TGF, Basın Mensuplarının Bozlak Ustasını Andığımız Gecede Yaşadığı Olayı Kınadı

Kırşehir’de Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali, sırasında bir basın mensubunun festivale alınmaması üzerine içeri alınmayan Gazetecinin, Basın için ayrılan alana alınabilmesi için görevlilere müdahale eden Bazı Basın çalışanlarımıza yetkiler tarafından yapılan müdahale ve ayrımcılık Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından kınandı.

“GÖREVLİ KARTI” OLMAMASI BAHANE EDİLEREK, BASIN MENSUPLARINA AYRILAN KISMA ALINMAMASI KABUL EDİLEMEZ

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bir gönül adamı olan Neşet Ertaş’ın anıldığı böyle bir etkinlikte bir basın mensubuna yapılan davranışın hoş olmadığını kaydetti. Etkinliği başından bu yana izleyen gazetecinin, son günde “görevli kartı” olmaması bahane edilerek, basın mensuplarına ayrılan kısma alınmamasının kabul edilemeyeceğini bildirdi.

KARACA, KIRŞEHİR’DE YEREL BASINA VERİLEN DEĞER OLARAK YORUMLADI

Karaca, bu arada gazeteciye ağır sözler de söylendiğine dikkat çekerek, basın mensuplarına ayrılan bölümde, konuyla hiç ilgisi olmayan kişilerin bulunmasına rağmen, gazetecinin alınmamasını Kırşehir’de yerel basına verilen değer olarak yorumladı ve bu tür olayların bir daha yaşanmaması gerektiğini ifade etti.

YAYIN ORGANLARINDAN KINAMA

Olayı duyan birçok Basın kuruluşu olaya tepkisini gösterirken, kimi basın mensupları ise tepkisini İnternet sitelerinde paylaşarak dile getirdi. Türkiye Gazeteciler Federasyonundan gelen Basın açıklamasının ardından yaşanan olayı İnternet sitesinde paylaşan Kapadokya Muşkara İnternet Portalı, meslektaşlarına yapılan çirkin olayı kınadıklarını belirtti.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN