Tezgâhımı Toplayacaklar, Ben Ne Yapacağım?

18 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
408 defa okundu.
Tezgâhımı Toplayacaklar, Ben Ne Yapacağım?

Çiftçilikle Uğraşırken Geçirdiği Kaza Sonrası Omuriliği Kopan ve Akciğerinin Yarısını Kaybeden Menderes Deveci, Şimdi Simit Satarak Yaşamını Sürdürüyor Ancak, Belediye Zabıtalarından Dertli

Tezgâhımı Toplayacaklar, Ben Ne Yapacağım?

Eşinin Görme Engelli olduğunu, kendisinin ise Akciğerinin yarısının olmadığını söyleyen ve geçirdiği kaza sonrası simit satarak geçimini sağlayan Menderes Deveci, “Daha Önce Camekân içinde sat diyerek izin verdiler. Şimdi tek geçim kaynağımız olan sattığım simitlerin tezgâhını Toplayacaklarını söylüyorlar. Biz o zaman ne yapacağız” diyerek sitemlerini dile getiriyor.

“MADEM BİZDEN BUNLAR GERİ TOPLANACAKTI, ZAMANINDA BİZE BUNLAR NEDEN VERİLDİ”

Zamanında kendilerine Belediyenin belli bir ücret karşılığında kendilerine camekânlı yer verdiğini söyleyen Deveci, “şimdi de elimizden alacaklarını söylüyorlar madem alacaklardı neden verildi” diyor. Deveci, “5 Sene Akpınar’da çalıştım sonra 2011 yılından beri de Ziraat bankasının önündeyim. Simit satmaya başlamadan önce çiftçilikle uğraşıyordum. Sonra çiftçilikle uğraşırken kaza yaptım ve omuriliğim koptu, akciğerimin de yarısı yok. Özürlü olduğumdan dolayı 2000’li yıllarda Belediye bize camekânlı yer verdi. O zamanlar belediyeye Aylık belli bir ücret ödedik. Şimdi Belediyenin yapmış olduğu yol ve kaldırım çalışmaları nedeniyle Belediye Camekânlı yerimizi alacak. Madem bizden bunlar geri toplanacaktı, o zaman, zamanında bize bunlar neden verildi ve bizden neden belli bir ücret alındı”

“KÖR CEPHE DE BİZİM İŞLER YÜRÜMEZ”

Ya özürlü olarak bizi bir işe alsınlar ya da bizim bu yerimize ve tezgâhımıza dokunmasınlar diyen Deveci, “Bize diyorlar ki Ana Cadde de satış yapmak yasak. Belli yerler söylüyorlar, gidin orada satışınızı yapın diyorlar, ama dedikleri yer hep kör cephe. Biz orada nasıl satışımızı yapacağız. Merkezi yerde bile yaptığımız satışlarla zar zor geçinirken kaldı ki dedikleri yere gidip geçinmek, hiç mümkün olmayacak. Bizim işler vatandaşların yoğun olarak bulunduğu ve kalabalığın geçtiği alanlarda olur. Dedikleri yerde bizim işler yürümez. Ya özürlü olarak bizi bir işe alsınlar ya da bizim bu yerimize ve tezgâhımıza dokunmasınlar. Biz zar zor evimizi geçindirmek için uğraşıyoruz, bizim elimizden tezgâhımız da alınırsa biz ne yapacağız”

“ÖZÜRLÜLERE HAK TANIYORUZ DİYORLAR AMA BEN GÖREMİYORUM”

Özürlünün hakkı bu mu diyen Deveci, “Kaza yaptıktan sonra elimde simit satmaya başladım. Akpınar’a gidip geliyordum.  Bize o zamanlarda bu camekânlı yeri verdiler. Sonra şimdi de elimizden almaya çalışıyorlar. Özürlünün hakkı bu mu? Bu bizim elimizden alınırsa biz ne yapacağız ben bilmiyorum. Geçim kaynağımız tek bu. Fırınlarda simitte zam getirdi. 1,25 oldu ama vatandaş bunu söyleyince almıyor, biz yine 1 liradan satıyoruz. Bana kalan 0,30 kuruş. Günlük kazandığımız çay parasına yetmiyor. Günlük ben 20 lira ile eve gidiyorum. Aylık 600 lira gibi bir para yapıyor. Allah’tan Ev kira değil. Birde ev kira olsa işler daha kötü. Hanım görme engelli olduğu için evi geçindiren tek benim. Başka gelir kaynağımız yok. Sadece benim geçimimle işler dönüyor. Bazen torunlar geliyor benden bir şeyler istiyor alamıyorum. Bu da benim zoruma gidiyor. Çocuklara karşı mahcup düşüyorum. Eğer bu tezgâhımızda elimizden alınırsa bizim işler tamamen biter”

“ÜLKE EKONOMİSİ ÇOK KÖTÜ”

Ülke ekonomisi belli geçinemiyoruz diyen Deveci, “Çay olmuş 30 lira, 1 kilo yağ olmuş 30 lira geçinmesi gerçekten çok zor. Kiralar çok fazla. 600’den aşağı ev bulamıyorsun. En kötü kira 500- 600 lira”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On