TERZİCİLER: “ GURBETÇİLERİN GELDİĞİ ZAMANLAR İŞLER DAHA YOĞUN OLUYOR “

21 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
418 defa okundu.
TERZİCİLER:  “ GURBETÇİLERİN GELDİĞİ ZAMANLAR İŞLER DAHA YOĞUN OLUYOR “

2OSOXDMIRWG60749Terziciler:  “Artık bu meslek için adam yetişmiyor. “ ifadelerini kullandılar.

40 Arena gazetesi  olarak yaptığımız röportajda Kırşehir terzicileri meslek ve müşteri hakkında düşüncelerini dile getirdiler. Terziciler yaptıkları açıklamalarda:  “ Biliyorsunuz ki yaz sezonu geçti. Yaz ayının bitmesiyle işlerimiz de düşüşe geçti. Özellikle Gurbetçi zamanında işlerimiz daha yoğun oluyor. Gurbetçiler de gidince işlerimiz %90 azaldı. Sezon kapanınca tamir sezonumuz başlıyor. Şuan biz de tamir sezonundayız. Bir de insanlar kaliteli terzi arıyorlar. Mesela bazı yerlerde pantolonlar 20 tl çin malı oldukları için bazı yerlerde ise 100 tl den başlıyor kalite olduğu için çoğunluk 100 tl’lik pantolonu seçiyor ama 5 kuruş kar için 20 tl’lik pantolon alıyorlar. Bizim hesapta buna benziyor. İşinde usta ve müşteriyle ilgilenen terziler daha çok tercih ediliyor. Biz terzici olarak gelen müşteri ile ilgilenmezsek ve güler yüzlü olmazsak bir daha o müşteri buraya gelmiyor. Fakat işinizi kaliteli yaparsanız az bir şey de ilgi gösterirseniz o müşteri sizin daimi müşteriniz oluyor. Tüm terzilerin bir daimi müşterisi vardır elbet.

Artık bu meslek için adam yetişmiyor. İleride meslek gitgide bitecek. Siz işinizi iyi yapmayan birine tekrar götürü müsünüz işinizi? Ben olsam götürmem. O yüzden ileride unutulacak mesleklerin arasında. Biz yanımızda çalıştıracak eleman bulamıyoruz. “ifadelerine yer verdiler.

Halk ta terziciler hakkında düşüncelerini:  “ biz terziciye gittiğimizde ilk yaklaşıma bakıyoruz tabi bu her dükkan için geçerli. Bazı terziciler hem işlerini iyi yapmıyor hem de samimi değiller. Bazıları fazla para alıyor. Biz hem samimi hem işini iyi yapan hem de uygun fiyatlar arayan terzileri tercih ediyoruz. Böyle terziciler bulunduklarında zaten o terziye götürüyoruz. “ ifadelerini kullandılar.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN