TeRöRü LaNeTLeMeKLe BiTMeZ. BiLiNÇLi MüCaDeLe ŞaRT.

15 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1774 defa okundu.

Ülkeler aynı insan vücuduna benzer. Terör ise dışarıdan gelen mikrop, zararlı virüs gibidir. O vücudu ele geçirmek ister. Nasıl bir insan kendi vücudunu koruyup, hastalıklara karşı her türlü tedbiri almak böcek ugurzorunda ise, ülkelerde teröre karşı bütün tedbirleri almak zorundadır. Önemli olan vücuda (ülkeye ve insanlarına)  zarar vermeden o hastalığı yok etmektir. Yoksa o zararlı mikroplar, virüsler vücudu (Ülkeyi ) ele geçirir ve yok eder. O zaman yapılacak şey, olayları en iyi bir şekilde etüt etmek lazım. Nasıl vücudun hastalıklarını bulmak için tahlilini, röntgen filmini veya diğer tespit yöntemlerle tanısını koymak gerekli ise. Şu an karşımızda birçok terör örgütü içinde aynısını yapmalı. Bu tespitler mutlaka yapıldı. Bu konuda benim tespitlerim ise. Terör örgütlerinin; her birinin yapılanması farklı olduğunu görüyorum. Pkk bugün Kürtlüğü ön plana koyarak, onu kullanarak kendi besinini oradan sağlıyorsa, İşid’de, Fetö’de  dini kullanarak yapıyor; bunu. O zaman mücadelenin en önemli ayağı eğitimden geçiyor. Ülkemizde ırkların üstünlüğü diye bir şey yoktur. Dinimize gelince terörizmle bağdaşmayan bir yapısı vardır. Hatta hiçbir dinde terörü kabul etmeyerek; reddeder. O zaman bu safhada insanlara şunu anlatmak çok önemli. Vatanseverlik, vatanperverlik, milliyetçilik olgusunu kalplere yerleştirmek lazım. Yalnız milliyetçilik ile faşizm ayrı şeylerdir. Milliyetçilikle, faşizmi karıştırmamak gerek. Irkçılık faşizm çok tehlikelidir. Çünkü faşizm üstün ırk felsefesi üzerine kurulmuştur. Hem dinimiz hemde Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş felsefesinde ırkçılığı reddeder.

Hz. Muhammed Mustafa s.a.s. efendimiz bir hadisinde

“Ben Arabım ama Arap benden değil” Derken. Irkçılığı reddeder.

Cumhuriyetimizin kurucusu

  1. Kemal Atatürk ise bir sözünde

“Türk milleti, Türkiye Cumhuriyetini kuran halkların bütününe denir.”

Derken hiç bir ırkı üstün kılmayarak. Irkların değil Türkiye Cumhuriyetinin en önemli değer olduğunu vurgulamıştır. Hal böyleyken; yapılması gereken şey. Kardeşliğin en önemli şey olduğunu, ırkların birbirine üstün olmadığını, herkesin dini görüşünün bir özgürlük olduğunu anlatmalıdır.  Ben çocukken okulda öğrendiğim en önemli şeylerden biri olarak gördüğüm ve hiç unutmadığım bir husus vardır. Öğretmenlerimiz bize şöyle derdi. Bir insanın özgürlüğü, bir başka insanın özgürlüğünün başladığı yerde biter. Bu da şu demektir ki! Kurallar, ve kanunlar herkesi bağlar. Örnek verecek olursak, trafikte herkes kırmızı ışık yandığında beklemek zorundadır. Terörü bitirmenin yolu ise birinci olarak eğitimden geçer. İkincisi ise terör emrini veren insanların etkinliğini kaybettirmektir. Üçüncüsü ise parasal kaynaklarını yok etmektir. Dördüncüsü ise teröre katılmak isteyen insan kaynağının kurutulmasıdır. Kısacası terör için, kandırılan insanların kandırılmaması için tedbirler alınmalıdır. Terör için kandırılan insanların teröre katılmalarında iki sebep göze çarpar. Birincisi ırk ve din dayatması, ikincisi ise parasal imkanlar verilerek kendilerine angaje etme yöntemidir. Bunu aşmanın iki yöntemi vardır. Birincisi insanlara eğitim vermek suretiyle kardeşliği aşılamak. İkincisi ise insanlara iş imkanı verip legal olmayan teröre bulaşmasını engellemek. Ve teröre bulaşanların cezalarını kesinlikle caydırıcı hale getirmek. Hani ülkemizi insan vücuduna benzetmiştik ya! O vücutta yaşayan Türkü, Kürdü, Çerkezi, Lazı, Zazası daha ne kadar etnik gurup varsa, Hanefi, Şafi, Hanbeli, Maliki, Sunni, Alevi ve daha nice meshepler ve dinlere tabi olan insanlar varsa terör sebebiyle hepsi ölür. Onun için birlik olmak lazım. Her türlü teröre, ayrımcılığa ve her ne şekilde olsun kardeşliğe darbe vuran her şeye dur demek lazım. O zaman şunu unutmayınız ki! Hepimizin tek bir ortak paydası var. Türkiye Cumhuriyeti. Bu yüzden ülkemize ve kimseyi ayırt etmeden birbirimize sahip çıkalım. Yalnız lafta değil gerçekte sahip çıkalım.

Bu arada hangi partiye, hangi görüşe sahip olursanız olun. Bir noktada birlik olalım. O nokta ise, Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ancak, şu an insanlar iki guruba ayrılmış durumda.

BİRİNCİSİ;

BU VATANI SEVENLER. BİRLİKTEN BERABERLİKTEN YANA OLANLAR. TÜRKİYE CUMHURİYETİNi VE BAYRAĞINI, BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNÜ SAVUNANLAR.

İKİNCİSİ;

BU VATANI SEVMEYEN VATAN HAİNLERİ.

BEN ÜLKEMİN; TÜRKİYE CUMHURİYETİMİZİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜN SAFINDAYIM.  YA SİZ!

Bu arada bu terör belasına saplanmış insanlarımıza sesleniyorum. Kendinizi kurtarın bu bataklıktan. Pkk nın öldürdüğü insanların içinde birçok Kürt vatandaşımızda var. Eğer onlar Kürtlerin temsilcisi olsaydı. Kendi kanından insanları öldürürler miydi?  Gerçi onlarının çoğunun Kürt olmadıkları da artık kesinlenmiştir. Dini temsil ettiğini söyleyen FETö ve İŞiD de aynı şekilde Müslümanım deyip Müslümanları öldürüyor. Bu batağa düşmüş olan kardeşlerimiz yol yakınken teslim olun. Türkiye Cumhuriyeti hepimizin, bu topraklar hepimizin. Birbirimizi sevelim, sayalım. Teröre geçit vermeyelim. Terörün verdiği bir zararda işin ekonomik boyuttur. İnanın terörle mücadeleye yıllardır bu kadar masraf edilmeseydi; bu gün içimizde fakir insan kalmazdı. Bu da işin bir başka boyutu. Vereceğimiz bir savaş olsun. Bu savaş  ise ekmeğimizi kazanma ve ülkemizin bayrağını şerefle taşıma, onu bütün ülkelerin üstüne çıkarmak olmalı. Bunu derken çalışarak mücadele ederek yapmalıyız. Yoksa bir başka ülkenin ne toprağında, ne de bölünmez bütünlüğünü bozmaya niyetimiz de yok.

NE MUTLU TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞIYIM DİYENE!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN