Tercihlerde önceliğiniz Ahi Evran

16 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
478 defa okundu.
Tercihlerde önceliğiniz Ahi Evran

Tercihlerinizde aklınıza gelecek ilk isim Ahi Evran olsun.

Tercihlerde önceliğiniz Ahi EvranLYS’de elde ettikleri puanla üniversite kapısını aralayan öğrenciler, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ni tercih ederek, güçlü akademik kadrosunun yanı sıra sosyal ve kültürel aktivitelerle dolu bir üniversite eğitimini alabilecek.

ETİK değerlerden ödün vermeyen, tarafsız ve eşit yönetim anlayışı ile evrensel bilime katkıda bulunan üniversitelerden biri olmayı hedefleyen Ahi Evran Üniversitesi, geliştirdiği akademik kadrosunun yanı sıra sağladığı fiziki imkanlarıyla öğrencilerin tercihleri arasında yer alıyor.

Bilimin ışığında insanlığa yararlı olabilmek için Ahilik kültürünün öğelerine sahip çıkarak, hayatında uygulayabilecek çağdaş ve özgür düşünebilen bireyler yetiştirmeyi amaç edinen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, İş Bankası önünde kurduğu stantla, eğitim-öğretim farklılıklarını tanıtıyor.

Ahi Evran Üniversitesi, 299 akademik birim ile 612 akademik personelin bulunduğu, “Dünyanın En İyi 2000 Üniversitesi Listesi’ne giren, KPSS yerleştirmelerinde en başarılı üniversite olurken, her geçen gün kendini geliştiren bir anlayışla eğitim fırsatı yakalayacak öğrencileri Ahi Evran Üniversitesi’ne tercihlerinde yer vermeleri çağrısında bulunan Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Araştırma Görevlisi Koray Kırıkçı, “Ahi Evran Üniversitesi 2006 yılında kuruldu. Bunun öncesinde Gazi Üniversitesi’ne bağlı olarak hizmet veren bir üniversite, 2006 yılında kendi bünyesinde hizmet vermeye başladı. Yaklaşık 18 bin civarında bünyesinde öğrenci bulundurmakta. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki akademik anlamda öğretim elemanlarımız son derece kaliteli. Hacettepe, Ankara ve Gazi kökenli ve yurtdışında eğitimine tamamlamış olan öğretim elemanlarımız var. Ulaşım açısından baktığımızda Kırşehir son derece önemli bir pozisyonda, çünkü bir yandan Ankara’ya çok yakın, diğer taraftan Kayseri ve Nevşehir’e de yakın. Bunun dışında üniversitemizin sunduğu ücretsiz öğrenci servisleri var. Meslek yüksekokulları, sağlık bilimleri, Eğitim Fakültesi gibi pek çoğu merkezde bulunuyor ve öğrencilerin ulaşım açısından hiçbir sıkıntısı yok. Bununla birlikte yurt olanakları, apartların fiyatları uygun, ulaşım ücretleri açısından sıkıntı yok. Sosyal, kültürel ve sanatsal anlamda üniversitenin öğrencilere sağlamış olduğu önemli katkılar var. Sportif anlamda pek çok futbol, voleybol, basketbol, judo anlamında eğitim veriliyor. Yaklaşık 17 bin kitabı bünyesinde barındıran bir kütüphanemiz var. Öğrencilerimizin sürekli, her daim bilgi edinebileceği kütüphanemiz var” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN