TERAZİMİZ DOĞRU TARTAR SÖZÜMÜZ DOĞRU

12 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
717 defa okundu.
TERAZİMİZ DOĞRU TARTAR SÖZÜMÜZ DOĞRU

DSC_7937

 

 

 

 

 

Ana fikri Ahilik olan ‘Öğüt’ konulu tiyatro gösterisi, ilkokul öğrencilerini hem eğlendirdi, hem eğitti.

 

Ahilik Haftası kutlamaları çerçevesinde Kırşehir  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ve ana fikri Ahilik olan ‘Öğüt’ konulu tiyatro gösterisi, ilkokul öğrencilerini eğlendirirken aynı zamanda öğretti.

Ahilik Haftası Kırşehir’de birbirinden güzel etkinlikleriyle kutlanmaya devam ediyor. Ahilik Kutlamalarının 1. gününü geride bırakan Kırşehir’de dün, Saat 11.00’da ‘Öğüt’ konulu tiyatro gösterisi Kültür Merkezinde gerçekleşti.

İlkokul öğrencileri adına düzenlenen ve ana teması ‘Ahilik’ olan  ‘Öğüt’ konulu tiyatro gösterisi öğrencilere neşeli anlar yaşatırken , aynı zamanda Ahiliği de keyifli bir şekilde öğrencilere anlattı.

Kültür Merkezinde  saat 11.00’de gerçekleştirilen ‘Öğüt’ konulu tiyatro gösterisine; Prof. Dr. Erol Güngör, Cumhuriyet, Hüsnü M. Özyeğin, 30 Ağustos ilköğretim okulu katıldı. Saat 11.00’de düzenlenen  ‘Öğüt’ konulu tiyatro gösterisinde 280 öğrenci yer aldı.

‘Öğüt’ konulu tiyatro gösterisine 14.00’teki seansına ise ; Sırrı Kardeş, Aşıkpaşa, Öğretmen Ziya Kılıçözü ilkokulu 280 öğrencisiyle birlikte katıldı.

Ahilik teşkilatının başkenti olan Kırşehir’de , ana teması  ‘Ahilik’ olan tiyatro gösterisi öğrencileri eğlendirirken Ahilikte, helal para kazanmanın doğru olduğunu öğrencilere öğretti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN