Temizlik Ve İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor

8 Ağustos 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
117 defa okundu.
Temizlik Ve İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu: Kırşehir’imizin alt yapı ve üst yapı çalışmalarıyla birlikte temizlik açısından da rahat yaşanır bir şehir olması için hiç durmadan tüm ekiplerimizle birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz!
Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Yerkonlarda dezenfekte, ilaçlama ve yüzey temizliği yaparken Konteynerlar da ekipler tarafından Temizlik İşeri Müdürlüğü Şantiyeye getirerek temizlik, bakım ve ilaçlama işlemleri gerçekleştirdi.
İlimizin muhtelif yerlerine Kırşehir Belediyesi tarafından yerleştirilen çevreci, sağlıklı ve güvenli çöp toplama sistemi olan Yerkon ve Konteynerların temizlik ve bakım çalışmaları aralıksız sürüyor.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Göreve geldiğimizden beri, Kırşehir’imizin alt yapı ve üst yapı çalışmalarıyla birlikte temizlik açısından da rahat yaşanır bir şehir olması için hiç durmadan tüm ekiplerimizle birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Bilindiği üzere mevcut işyerlerinin ve yerleşim birimlerinin yoğun olduğu caddelerimizde çöp miktarının fazla olması sebebiyle havaların da mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi sebebiyle risk oluşmaması için ekiplerimiz temizlik ve ilaçlama işlemlerini sürekli bir şekilde gerçekleştiriyor.
Yerkonlarda yerçekimi kuvvetinin etkisiyle çöplerin kendiliğinden sıkışması ve yerüstü sistemlere göre 3 kat fazla atık depolanması nedeniyle bakteri çoğalmasının önüne geçilse de mevsim itibarıyla risk uluşmaması için düzenli temizlik ve bakım çalışmaları yapılıyor.”
(Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN