Temizlik çalışmaları devam ediyor

25 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2335 defa okundu.
Temizlik çalışmaları devam ediyor

Halkın daha temiz ve yaşanılabilir bir çevrede yaşaması için 24 saat hizmet veren Kırşehir Belediyesi, çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Temizlik çalışmaları devam ediyorHalkın daha temiz ve yaşanılabilir bir çevrede yaşaması için 24 saat hizmet veren Kırşehir Belediyesi, çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.
Belediye olarak, ilk önceliklerinin kirliliği ortadan kaldırmak olduğunu belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, amaçlarının kent halkının daha temiz bir ortamda yaşamasını sağlamak olduğunu ve bu amaç doğrultusunda Kırşehir’in 14 mahallesi ve ana arterlerinde mıntıka temizliği yaptıklarını ve bu çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Temizlik Ekiplerinin aralıksız çalıştığını belirten Başkan Bahçeci şunları kaydetti: “Belediyemiz sınırlarındaki bütün ana cadde ve sokaklardan her gün düzenli olarak çöp toplanıyor. Şehrimiz ana arterleri, sokak ve mahallelerimiz süpürülüyor. Ayrıca tüm ana arter ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerimizde süpürgeci ekiplerimiz çalışıyor. Çevre ve Temizlik Müdürlüğümüze bağlı olarak çalışmakta olan çöp süpürme aracı ile gün içerisinde şehrimizdeki cadde ve sokaklar periyodik olarak süpürülüyor.
“Aşıkpaşa Mahallesi, Ahi Evran Mahallesi, Kuşdilli Mahallesi, Nasuhdede Mahallesi, Medrese Mahallesi ve Yenice Mahallesi başta olmak üzere pek çok bölgede temizlik çalışmalarımızı yürütüyoruz. Temizlik ekiplerimiz her gün belirlenen sorumluluk bölgelerinde grup çalışması yaparak, çöp ev, metruk binalar, boş alanlar ve sitelerde temizlik çalışması yapmaktadır. Bunların yanı sıra 14 mahallemizde de ciddi bir temizlik operasyonu başlattık. Yaptığımız bu temizlik hareketi ile hem görüntü kirliliği ortadan kalkıyor, hem de şehrimiz daha temiz bir görüntüye kavuşuyor” dedi.
Ayrıca Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, vatandaşları çevre temizliği konusunda daha duyarlı olmaya davet ederek; “Evsel atıkların toplanması Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından 3 vardiya olarak günün 24 saati yapılmaktadır. Belediyemiz sınırlarındaki bütün ana cadde ve sokaklardan her gün düzenli olarak çöp toplanıyor. Şehrimiz ana arterleri, sokak ve mahallelerimizin tamamı sabah saat 06.00 itibari ile süpürülmeye başlanıyor. Ayrıca saat 14.00 itibari ile tüm ana arter ve yaya trafiğin yoğun olduğu bölgelerimizde saat 21.00’e kadar süpürgeci ekiplerimiz çalışıyor. Gece saat 23.00 itibari ile sabah saat 06.00’a kadar toplanan ana arterlerin süpürme ve temizliği yapılıyor. Müdürlüğümüze bağlı olarak çalışmakta olan çöp süpürme aracı ile gün içerisinde şehrimizdeki cadde ve sokaklar periyodik olarak süpürülüyor. Temizlik Ekiplerimiz her gün belirlenen sorumluluk bölgelerinde grup çalışması yaparak, çöp ev, metruk binalar, boş alanlar, siteler ve yeşil alanlarda temizlik çalışması yapmaktadır. Vaktinden önce çöp bırakan vatandaşlarımıza da cezai işlemler uygulanıyor. Bu konuda da ciddi çalışma yapan ekiplerimiz yaz döneminde 8 adet cezai işlem uygulamıştır.” diye konuştu.
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN