Teknoloji Gelişti, Fiyatlar Arttı

14 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
341 defa okundu.
Teknoloji Gelişti, Fiyatlar Arttı

Gelişen Teknoloji İle Birlikte Her Geçen Gün Fiyatlarda Artış Yaşanıyor

Gelişen Teknoloji ile birlikte her geçen gün fiyatlarında arttığını belirten Kırşehir Yer altı Çarşısı Gümüşçü esnaflarından İbrahim Şamil Soylu; “Kriz yok denilse de kendilerini çok etkilediğini de sözlerine ekledi.  Satışlarının genel olarak durgun olduğunu belirten İbrahim Şamil Soylu, ”4 yıldır bu işin içerisindeyim, Satışlarımız sadece özel günlerde biraz artmaktadır. Onun haricinde her zaman genel olarak durgun, kriz yok denilse de bizi çok etkiledi. Özellikle bugünler, kurban, bayramı ve bayram sonrası çok daha durgun geçmektedir. Özel sipariş alıyoruz fakat eskisi kadar değil” şeklinde konuştu.

“İŞÇİLİK ARTARSA FİYATTA ARTAR”

Gümüş fiyatların işçiliğine göre değiştiğini anlatan Soylu, “Sahte herhangi bir şey yok. Her şey gümüş, bir kaçta çelik üzerine ürünler satmaktayız. Ama fiyatlar işçiliğine göre değişmektedir. Eskiden gümüş fiyatları çok daha uygundu. Çünkü işçilik çok daha azdı. Şimdi ise teknolojinin gelişmesiyle birlikte işçilik yükselince haliyle fiyatlar arttı” diye konuştu.  İşçiliğin her geçen gün artığını belirten Soylu, “İşçilik her geçen gün daha da artıyor. Her gün çok farklı modeller çıkartılmakta. Altına göre çok öndeyiz. Bijuteriye göre de çok öndeyiz. Ürünler ve işçilik çok kaliteli. Kalitenin artığını söyleyebiliriz. Ama piyasa durgun olduğu için bizim de satışlarımız az olduğundan elimizde çok fazla mal bulundurmamaya çalışıyoruz.” dedi. Gümüşte fiyat artışının söz konusu olmadığını ifade eden Soylu; “Dolar ne kadar artarsa bizde de en fazla 5 lira şeklinde bir artış olabilir. Bir ay sonrası bir ay öncesi fark etmiyor. Eylül’den sonra ya da okulların açılışıyla birlikte bizde durgunluk devam eder. Çünkü vatandaşlar eğitim masraflarına yöneldi bu da bizde satışların azalmasına sebep oldu” ifadelerini kullandı.

KADINLAR EN ÇOK TAŞLI MODELLERİ TERCİH EDİYOR

Kadınların en çok taşlı modeller beğendiğini söyleyen Soylu; “Kadınların en çok tercih ettikleri taşlı modeller küpe, yüzük modelleridir.  Bu aralar kombin modası ortaya çıktı. Küpe, yüzük, kolye kombin şeklinde ilgi artı. Üst üste kolyeler takılıyor. Moda bunların üzerinde yoğunlaşıyor. Taşlar ise gerçek taşlarının kırıntılarıyla sıkıştırılmasıyla yapılıyor. Sahte bir taş yok. Kadınlar en çok taşlı ürünleri beğeniyorlar. En çok küpe ve kolye satışı yapmaktayız. Bunlarda da çok taşlı modeller en öndedir“ şeklinde konuştu.

Haber Serhat Erdoğan

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On