Tekel Bayi Sahipleri Dertli

28 Nisan 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
311 defa okundu.
Tekel Bayi Sahipleri Dertli

Türkiye’de yakın zamanda yürürlüğe konan yeni pandemi kısıtlamalarına her gün bir yenisi ekleniyor. Uygulamaya konan son yasak ise tartışma yarattı. 17 günlük Sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde alkol satışı yapılmayacak.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada ‘ tekel bayilerimiz de fedakarlık yaparak alkol satışı yapılmayacak’ dedi.

Bu açıklama sonrası tekel bayiler karara tepki gösterdi. 17 gün boyunca alkol satışı yapmazsak vergi borcu dükkan kirası gibi giderlerimizi nasıl karşılayacağız dediler.

Yaklaşık 30 yıldır tekel bayi işlettiğini söyleyen Esnaf, dükkanın duvarına astığı iş yeri açma ve çalışma ruhsatını işaret ederek, “Bakın, orada bizim alkol satışı yapabilen bir bakkal olduğumuz yazıyor. Şimdi 17 gün boyunca satış yapmazsak çarkı nasıl döndüreceğiz hafta sonu bakkallar açık kalırken, bize dükkanı kapatın deniyor” diye konuşuyor.

“KAÇAĞIN ÖNÜ AÇILIYOR”

Alkol satışının yasaklanmasının kaçağın önünü açtığının altını çizen Esnaf, “İnsanlar merdivenaltından, evlerinden içki satmaya başlayacak. Çünkü insanlar bunu tüketiyor, tedarik etmek istiyor” demişti.

Tekel bayi esnafının ödemesi gereken senetler olduğunu vurgulayan Esnaf, “Benim çalışma saatim kısıtlı, alkol satışım da yasaklanırsa bu parayı nereden bulacağım” diye sormuştu.

Esnaf, yasağa dair “Eylem ve sokağa çıkma yasakları var ama sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Bütün haber kanallarına, portallarına konuşmaya çalışıyoruz. Elimizden geleni yapacağız” demişti.

TEKEL BAYİ VE BAKKALLAR İSYANDA

İsmi ve işletmeleri bizde gizli işletmeciler, özetle şu ifadeleri kullandı: “Sizlerin de bildiği gibi konuştuğumuzda acaba hıfzıssıhha ekibi veya polis gelir mi diye korku var. Bunun amacı virüs ile mücadele değil yaşam hakkına müdahaledir. Tamamen alkollü içki alınmasın, satılmasın düşüncesi mevcut. Dükkânımı sabah 10’da açıyorum. Saat 09.00’da virüs var, 10.00’dan sonra yok. Alkol satmayan yerlerde virüs yok, alkol satan yerlerde virüs var bir intiba oluştu. Şimdi birde 17 günlük kapanma yasağı geldi biz nasıl ayakta duracağız. Restoran ve kafeler paket servis yapabiliyor ama biz yapamıyoruz. Pandemiden önce yaptığımız ciro yarı yarıya düştü. Şimdi bir de saat yasağıyla birlikte tam kapanmada geldi. Vermiş oldukları krediyi nasıl ödeyeceğimizi bilemiyoruz. Hükümetin almış olduğu  karar doğrultusunda batmaya doğru gidiyoruz. En azından paket servise izin versinler. Biz bakkal ve tekel bayileri kuralsız insanlar değiliz. Sadece ekmeğimizi kazanıp vergimizi, kiramızı borç yapmadan ödemek istiyoruz. Bu alınan tedbirlere baktığınızda kime sorarsanız sorun tutarsız diyecektir.

Haber Didem Ceylan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On