TEK NOKTADA ÇİFT PARK!

7 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
277 defa okundu.
TEK NOKTADA ÇİFT PARK!

12939218_593110647508618_597911708_n

Kırşehir’de Park Sorunu Her Geçen Gün Biraz Daha Büyüyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Kırşehir’de araç sayısı 58 bin 443’e ulaşmıştı. Kırşehir nüfusunun yarısı kadar olan araçlar park sıkıntısı oluşturmaya başladı. Bu nedenle de Kırşehir’de park sorunu her geçen gün biraz daha büyüyor. İnsanların en önemli ulaşım aracı olan arabalar her noktada sorun yaratamaya başladı. Kırşehir’in en işlek caddelerinden biri olan Terme Caddesinde, Ankara Caddesi Müftülük civarında araç yoğunluğu nedeniyle otopark sıkıntısı sürücülerin duyarsızlığı da eklenince Kırşehir’de trafik işkence haline geldi.

İki aracın geçebilecek kapasitede yapılan yollarda tek araçlar geçiş yapabiliyor. Kırşehir Belediyesi tarafından yapılan Kapalı Pazar Yeri otoparkı da çare olmadı. Kırşehir halkı otoparkları kullanmak yerine yol kenarlarında bulunan alanları kullanıyor. Zaman zaman ikili veya üçlü şekilde yapılan parklar yüzünden trafik akışı düşüyor. Umursamaz sürücülerin bu davranışları da çevredekiler tarafından zaman zaman tepki topluyor. Kırşehir kent merkezinde park sorunu had safhaya ulaştı.

Kırşehir’de oto parkların yetersizliğini tepki gösteren vatandaşlar için 40 Arena Gazetesi olarak yaptığımız araştırmalara göre ;” Bizi bu araçlar iyice bıktırdı. Kırşehir çok büyük bir şehir değil ama İstanbul trafiği gibi kuyruk oluşuyor caddede. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Bu araçlar trafiği de karıştırıyor. Gelip, gittiğimiz yerler oluyor. Yürüyerek bir yere kadar, elbet bir gün kullanmasak ikinci gün araçlarımızı kullanıyoruz. Arabalar için dakikalarca boş alan park yeri arıyoruz. Biran önce çözüm bulunmasını istiyoruz. Bu durum hepimizi rahatsız ediyor. Kırşehir hepimizin şehri ancak bu araç park etme sorunu hepimizi yıldırdı. Arabalar hayatımızda önemli yer alıyorlar. İşe geliş-gidiş saatlerin de, bir yerden başka yere giderken  bir çok noktada kullanıyoruz. Bu araçlara bir düzen verilmeli. Terme caddesinin göbeğinde trafik polisleri akşam iş çıkış saatlerinde araçlar da düzenleme yapıyorlar ” gibi sözleri ile bu durumdan olan rahatsızlıklarını dile getirdi.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN