Tasarruflu ampule dikkat!

31 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
491 defa okundu.
Tasarruflu ampule dikkat!

Birçok evlerde kullanılan tasarruflu ampuller yüksek kalitesi sebebiyle enerji tüketiminde vatandaşın ekonomisine fayda sağlıyor.

Tasarruflu ampule dikkat!Elektrik Teknisyenleri Başkanı Kenan Kerimoğlu tasarruflu ampullerin yaygınlaşmasının olumlu bir gelişme olduğunu ancak bu ürünlerin kullanımının çoğu kişi tarafından çok iyi bilinmeyen sıkıntıları da beraberinde getirdiğini söyledi.

Tasarruf ampulleri elektriğin kalitesini bozmadığını bildiren Kenan Kerimoğlu; “Tasarruf ampulü elektriğin kalitesini bozmadığı gibi ışığıyla da hem göze hitap ediyor hem de ışığın yüksek kalitesi sebebiyle enerji tüketiminde vatandaşın ekonomisine fayda sağlıyor” dedi.

Tasarruflu ampullerin, standart ampullerden ayrı olarak toplanması gerekliliğini vurgulayan Kerimoğlu; “Tasarruf ampuller civa buharı ile çalıştığı için civanında çevreye ve doğaya verdiği zarar her kesim tarafından biliniyor.

Bu nedenle ayrı imhası çevrenin korunması açısından ve insan sağlığı söz konusu olduğundan ayrı toplanması daha iyi olur” dedi.

Bu tür ampullerin ultraviyole ışığı yaydığını söyleyen Kenan Kerimoğlu; “Bir metreden az mesafeden kullanıldığından insan sağlığına etkisi olduğu araştırmacılarla ispat edilmiştir” diye konuştu.

 

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN