“Tarladaki ürünün yüzde 30’u yağışlardan zarar gördü”

22 Ağustos 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
123 defa okundu.
“Tarladaki ürünün yüzde 30’u yağışlardan zarar gördü”

“Tarladaki ürünün yüzde 30’u yağışlardan zarar gördü”

Kırşehir Ziraat Odası Başkanı Sinan Purcu, tarlada ekimi yapılmış ancak toplanmamış ürünün yüzde 30’unun yağışlardan zarar gördüğünü söyledi.

Purcu, oda binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, mevsimsel olmayan yağışların tarım arazilerine zararı olduğunu, Kırşehir bölgesinin de bu yağışlardan etkilendiğini belirtti.

Kırşehir genelinde 400 bin dekar buğday, 700 bin dekar arpa, 750 bin dekar da nohut ekimi yapıldığını dile getire Purcu, şunları kaydetti:

“Tarlada ekimi yapılmış ancak toplanmamış ürünün yüzde 30’u yağışlardan zarar gördü. Mevsimsel olmayan bu yağışlarla birlikte zarar var. Çiftçinin zararı tespit edilerek bakanlığa da bildirimde bulunduk. Özellikle bazı bölgelerdeki yağış ciddi etkiler gösterdi. Akpınar ilçesinin Köşker köyünde bin dönüm arazide dolu yağışı nedeniyle zarar var. Kaman ilçemizde ise ceviz, üzüm bağları ve sera alanlarında hasarlar oluştu. Zamanında olmayan bu yağışlar bazı alanlara faydaları da vardır ama dolu ve sağanak yağış ekili alanlarımıza zararı oldu.”

Purcu, “Çiftçiler bizlere özellikle borç ertelemeleri için geliyor. Bu ay içinde de çiftçi borçlarının ödenmesi gerekiyor. Borç erteleme olabileceği söylenmişti ama erteleme yapılmadı. Çiftçimiz sabırla bekliyor. Destek bekliyoruz.” sözlerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On