Tarımsal Yenilik ve Bilgi Sistemi Bölge Gurup Toplantısı Yapıldı

17 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
407 defa okundu.
Tarımsal Yenilik ve Bilgi Sistemi Bölge Gurup Toplantısı Yapıldı

DSC_0054Tarımsal Yenilik ve Bilgi Sistemi kapsamında Ankara Kızılcahamam ‘ da Bölge Gurup Toplantısı yapıldı.

Tarımsal Yenilik ve Bilgi Sistemi kapsamında Ankara Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ‘nün koordinatörlüğünde 10 – 11 Aralık 2015 tarihleri arasında Ankara İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü sahipliğinde 2015 yılı Bilgi Gurup Toplantısı Ankara İli Kızılcahamam İlçesinde düzenlendi.

Toplantı Kırşehir,  Ankara, Sivas, Yozgat, Çankırı, Kırıkkale, Çorum İl Müdürleri, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri ve Teknik Elemanlar ile Ankara Araştırma Enstitülerinin Katılımları ile gerçekleştirildi.

Bölge Grup Toplantısı Ankara İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Korkmaz ve Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Mevlüt Şahin’ in açılış konuşmaları ile başladı.

Ardından Merkez Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Toprak, Gübre ve Su Kaynakları Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Uluslararası Hayvancılık Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Etlik Veteriner Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Tavukçuluk Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Tarımsal Ekonomi ve Politika Geliştirme Enstitüsü Müdürlüğü birer sunum yaptılar.

Daha sonra Doğrudan Ekim Sistemlerinin Orta Anadolu Şartlarına Adaptasyonu, Orta Anadolu Şartlarında Ekim Nöbeti Uygulamaları, Kuraklık ve Kuraklığın İzlenmesi, Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsünün yeni geliştirdiği çeşitlerin tanıtımı ve Tahıllarda Kaliteyi Etkileyen Hususlar dan oluşan sunumlar ile bilgilendirme toplantısı devam etti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin toplantıda söz alarak  2016 yılının tarla faresi mücadelesi yılı ilan edilmesi gerektiğini bu kapsamda köy ve beldeler de eğitimlerin yapılmasının uygun olduğunu, ayrıca ilimize tarla faresi mücadelesinde kullanılmak üzere Kırşehir Valiliği ve İl Özel İdaresi destekleriyle el değmeden  yem hazırlayan zehirli buğday paketleme makinesi alındığını Kırşehir ve komşu illerin çiftçilerine en kısa zaman da hizmet vereceğini söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN