TARIMDA KADIN GİRİŞİMCİLİĞİN GÜÇLENDİRİLMESİ

28 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
468 defa okundu.
TARIMDA KADIN GİRİŞİMCİLİĞİN GÜÇLENDİRİLMESİ

IMG_7827                Tarımda Kadın Girişimciliğin Güçlendirilmesi Programı Kapsamında Düzenlenen Eğitimi Başladı

Bakanlıkça kırsalda kadın girişimciliğin özendirilmesi, desteklenmesi ve yatırım imkanlarının geliştirilmesi, uygulanabilecek girişimci kadın çiftçi projelerinin hayata geçirilmesi amacıyla “Tarımda Kadın Girişimciliğin Güçlendirilmesi” programı kapsamında düzenlenen eğitimin açılışına Vali Yardımcısı Zekai Erdem, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, Ziraat Odası Başkanı Bekir Tan, Yardımcı Doçent Doktor Deniz Akgül, Öğretim görevlisi Özlem Şenlik ve girişimci kadın çiftçiler katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin “Tarımda Kadın Girişimciliğin Güçlendirilmesi” programı hakkında açıklamalarda bulundu:

Şahin yapmış olduğu açıklamada: 23-Mayıs-03 Haziran 2016 tarihleri arasında 10 gün sürecek olan 18-40 yaş aralığın da 60 bayan çiftçilerin katılımıyla girişimcilik eğitimin başladığını belirtti.              Bakanlıkça belirlenen 10 ilden biri olan Kırşehir’de kadın çiftçilere KOSGEB ve Ahi Evran Üniversitesi işbirliği ile istihdama yönelik sertifikalı “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” verileceğini ve Eğitim sonunda girişimci kadın çiftçilerin hazırlayacakları projeler “Proje pazarında” sergilenecek olup, sergileme sonunda Kırşehir’de ilk üçe giren projeler Ülke genelinde belirlenmiş 10 ilden gelen projelerle birlikte, Bakanlık tarafından belirlenen jüri tarafından değerlendirileceğini belirtti.  Değerlendirme sonucunda Bakanlık tarafından belirlenecek bir ilde ve tarihte “Girişimci Kadın Çiftçi Ödül Töreni” gerçekleştirilerek ve dereceye giren projelere ödül verileceğini belirtti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ülke genelinde Bakanlık tarafından desteklenecek projelerin hayata geçirilmesi ile kırsal alanda genç kadınlara yönelik sürdürülebilir iş olanaklarının yaratılacağını, mevcut istihdam olanaklarının korunacağı, bu sayede kırsal alanların ekonomik faaliyet düzeylerinin artırılacağını ve kırsal nüfusun azalmasının önlenmesine katkıda bulunup ve farkındalık yaratılacağını söyledi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Şahin konuşmasının sonunda Kırşehirli kadın girişimcilerin eğitimlerine odaklanmasını istedi ve kadın girişimcilerden Ülkemiz için katma değer yaratacak projeler beklediğini belirtti. Kırşehirli kadın girişimcilerden çok farklı projeler geleceğini beklediğini ve onların dereceye girip ödül alacağına inandığını söyledi. Bu kapsamda İl Müdürü Şahin konuşmasının sonunda katılımcı tüm kadın çiftçilere başarılarını iletti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On