TARIMDA GİRİŞİMCİ KADININ GÜÇLENMESİ EĞİTİM PROGRAMI BAŞLADI

24 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
304 defa okundu.
TARIMDA GİRİŞİMCİ KADININ GÜÇLENMESİ EĞİTİM PROGRAMI BAŞLADI

KADIN GİRİŞİMCİ EĞİTİM PROGRAMI BAŞLADI (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yürüttüğü ‘Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı’ kapsamında kadın girişimciliğin özendirilmesi ve yatırım imkânlarının geliştirilmesi amacıyla Kırşehir’de 60 kadın çiftçiye KOSGEB ve Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) işbirliği ile istihdama yönelik verilecek sertifika uygulamalı girişimcilik eğitim programı toplantısı Kırşehir Ramada otel konferans salonunda yapıldı.
Programa Kırşehir Vali Yardımcısı Zekai Erdem, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, KOSGEB ve Ahi Evran Üniversitesinden öğretim üyeleri, il protokolü ve sertifika eğitim programına katılacak kadın çiftçiler katıldı.
Düzenlenecek sertifika uygulamalı girişimcilik eğitim programı hakkında bilgiler veren, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, 23 Mayıs- 3 Haziran tarihleri arasında il genelinde 18-40 yaş arası 60 kadın çiftçiye yönelik eğitimin başladığını söyledi.
Şahin, konuşmasında, “Eğitim sonunda kadın çiftçilerimizin hazırlayacakları projeler proje pazarında sergilenecek. Sergileme sonunda Kırşehir’de ilk üçe giren projeler, ülke genelinde belirlenmiş 10 ilden gelen projelerle birlikte Bakanlıkça belirlenecek jüri tarafından değerlendirilecek ve ‘girişimci kadın çiftçi’ ödül töreni yapılacak.”dedi.
Şahin projelerin bakanlık tarafından destekleneceğini ve hayata geçen projelerin genç kadınlara yönelik sürdürülebilir iş olanaklarının oluşturacağını ise şöyle anlattı:
“Mevcut istihdam olanaklarının korunması ve bu sayede kırsal alanların ekonomik faaliyet düzeylerinin arttırılması kırsal nüfusun azalmasının önlenmesine katkıda bulunması ve farkındalık oluşturması hedeflenecek. Bu eğitim siz kadınlarımız için bu noktada çok önemli”
Programda farklı zamanlarda düzenlenen eğitimlerde derece yapan kadınlar tecrübelerini de yeni katılımcılara anlattı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN