‘TARIM ÜRÜNLERİNDE KDV DÜŞÜRÜLMELİ’

9 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
107 defa okundu.
‘TARIM ÜRÜNLERİNDE KDV DÜŞÜRÜLMELİ’

‘TARIM ÜRÜNLERİNDE KDV DÜŞÜRÜLMELİ’

Kırşehirli Esnaflar, Fiyatların dengelenmesi için temel gıda ürünlerindeki KDV’nin düşürülmesi gerektiğini belirtti. Fiyatların dengelenmesi için temel gıda ürünlerindeki KDV’nin düşürülmesi gerektiğini belirten Kırşehirli Esnaflar, ‘Türk mutfağında patates, soğan, biber olmadan yemek olmaz. Temel gıda ürünlerindeki fiyatların dengelenmesi için gıda ürünlerinde yüzde 8 olan KDV oranı yüzde 1’e indirilmeli. Havaların ısınmasıyla birlikte hasat mevsiminin de başlaması ile fiyatlara olumlu olarak yansımalı” diyerek fiyatların pahalılığından yakındılar.

‘MALİYETLER AZALMADAN FİYATLAR DÜŞMEZ’

Maliyetler azaltılmadan gıda ürünlerindeki fiyatları dengelemenin güç olduğunu söyleyen Kırşehirli Esnaflar, ‘Havaların ısınması ile birlikte başlayan hasat dönemi ve Ramazan ayının gelmesi ile piyasada ürün arzı artacak. Bununla birlikte temel gıda ürünlerindeki KDV oranı yüzde 1’e düşürülüp maliyetler azaltılırsa fiyatlar düşer. Tarladaki ürün tezgâha gelene kadar nakliye, vergiler, tezgah kirası vs. birçok kalemde maliyet ile karşılaşılıyor. Üreticinin ve satıcının maliyetleri azaltılmazsa fiyatların düşmesi zor. Fiyatların dengelenmesi için yerli üretim teşvik edilmeli. Gıda ürünlerindeki yüzde 8’lik KDV oranı yüzde 1’e düşürülmeli. Öte yandan nakliye maliyetlerini azaltmak adına nakliyeci esnafımıza da ticari akaryakıt verilmeli’ şeklinde konuştu.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On