Taraftar Derneği’ni Bahçeci açtı

16 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
411 defa okundu.
Taraftar Derneği’ni Bahçeci açtı

fft256_mf6313947Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Kırşehirspor taraftarlarının kurduğu derneğin açılışı, cumartesi günü Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin katılımıyla gerçekleşti. Başkan Bahçeci, derneğin açılış kurdelesini keserken, “Kırşehir’e ve Kırşehirspor’a layık bir taraftar grubunu oluşturacağınıza inanıyorum” dedi.

Terme Caddesi Ulucanlar Apartmanı’nın (AHİ TV Üstü) dördüncü katta bulunan 40 Kırşehirspor Taraftarlar Derneği’nin açılışına Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Genel Meclisi Başkanı Şuayip Soysal, AK Parti İl Başkanı Salih Çetinkaya, AHİ TV Sahibi Hasan Eraslan, Kırşehirspor Başkanı Yalçın Aydın, Kırşehirspor Teknik Direktörü Bekir Barış Cihan, Kırşehirspor Antrenörü Mustafa Koçak, yeşil-beyazlı futbolcular v e taraftarlar katıldı. 40 Kırşehirspor Taraftarlar Derneği Başkanı Murat Saraç, açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bizler için Kırşehirspor vazgeçilmez bir sevdadır. Bizler Kırşehirspor’un önüne geçmek için değil, Kırşehirspor’u daha iyi noktalara nasıl getiririz onun mücadelesindeyiz. Bu takım ne şartlarda kuruldu ve ne şartlarda yoluna devam ediyor, bunu iyi algılamamız gerekiyor. Şuan kimseyi sorgulama diye bir lüksümüz olamaz. Bu nedenle, bu saatten sonra bizler ne yapabiliriz demeliyiz. Bu anlamda yola çıkan bizler 40ŞEHİRLİLER Taraftar Grubu olarak elimizden geldiği kadarı ile takıma destek olmaya çalışıyoruz. Ve çalışmaya da devam edeceğiz. Kırşehirspor sevdalıları olarak bir araya gelerek 40 Kırşehirspor Taraftarlar Derneği’ni kurmaya karar verdik.
Yeşil Kırşehirspor taraftarlarının gerek sosyal hayatta ve gerekse tribünlerde birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi, şiddete dayalı her türlü hareketin önüne geçilmesi, Kırşehir taraftarlarının sayısının arttırılması, kalitesinin arttırılması, Kırşehir taraftarlarının sosyal hayatta daha fazla birlikte olabilmeleri için etkinlikler düzenleme, deplasmanlarda yapılacak başta futbol olma üzere kulübün faaliyet göstermekte olduğu branşlardaki müsabakalara taraftarımızı çağdaş ölçüler içerisinde ve tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde götürebilmektir. Başta ilköğretim okulları, liseler ve üniversiteler olmak üzere etkinlikler yapılarak genç nesillere Kırşehir tarihini ve duruşunu anlatarak Kırşehirli bir nesil oluşturmaktır. Derneğimiz Kırşehirspor taraftarları arasında sosyal dayanışmayı artırmak ve bütünleştirmeyi sağlamak amaçları ile kurulmuştur.
Dernek kurma çalışmalarımızda bizlere maddi ve manevi destek olan herkesten Allah razı olsun ve teşekkür ederiz. Özellikle bu konuya değinmek isteriz. Burada tüm kamuoyunun bilmesini istediğimiz konu Kırşehirspor’un Kırşehir için bir onur mücadelesi verdiğidir. Bizler taraftarlar olarak bu onur mücadelesi sırasında bir Kırşehirliye yakışır şekilde davranacağımızı, birlik ve beraberlik içerisinde olacağımıza, Kırşehir’imizi ve Kırşehirspor’umuzu içerde ve dışarıda en iyi şekilde temsil edeceğimizi burada yönetim kurulum adına ve 40 Şehirliler Taraftar Gurubumuz adına beyan ederim.”
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de derneğin açılış kurdelesini keserken, desteğin centilmenlik ölçüsünde olması gerektiğini hatırlattı, “Kırşehir’i içeride ve dışarıda desteklerken, centilmenlikten asla vazgeçmemeliyiz. Bu nedenle taraftarların eğitimi için böylesine yerler çok önemli. Kırşehirspor’a ve siz taraftarlarımıza her türlü desteği vermeye hazırım” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN