Tanap Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

7 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
273 defa okundu.
Tanap Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

thumbnail_KVF_3857

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi Salonu’nda Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti arsında 26 Haziran 2012 tarihinde imzalanan “Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Sistemine İlişkin Hükümetler arası Anlaşma” 02.01.2013 tarihli ve 6375 Sayılı Kanun ile uygun bulunmuş. 19 Mart 2013 tarihli Remi Gazete ’de yayımlanmış ve 08.04.2013 tarihinde yürürlüğe girdi.

Ülkemizde 20 ilden geçmesi planlanan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) güzergah üzerindeki yerel nüfus için sürdürülebilir kalkınma yaratmak ve yaşam kalitesinin gelişimine destek vermek amacıyla “TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları” kapsamında proje karşılığı hibe destek programı planlamakta.

Bu kapsamda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi Salonu’nda bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Fehmi Sinan Niyazi, Kaymakamlar, Belediye yetkilileri, Yerel Yönetimler, Kamu Kurumları, Köy ve Mahalle Muhtarları, Çevresel ve Sosyal Faaliyette bulunan Sivil Toplum Kuruluşları, Üniversiteden Akademisyenler, Meslek Odaları, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler katıldı.

Toplantı, TANAP adına Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları Uzmanı Yurdanur Özsöyler’in sunumu ile sona erdi.

VALİLİK BASIN BÜROSU

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN