Tamamı Hibe Olan 320 Koyun Dağıttık

1 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
112 defa okundu.

kapak“İlimizde 128 Çiftçimize  30 Bin Tl Değerinde Farklı Projelerde  Tamamı Hibe Desteklemeleri  Yapıyoruz.”

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Genç Çiftçi Projesi kapsamında 8 çiftçiye 320 koyun dağıtıldı.  Kırşehir’de Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında uygulanan Genç Çiftçi Projelerinin desteklenmesi programı çerçevesinde tamamı devlet tarafından hibe edilen koyunlar törenle vatandaşlara teslim edildi.

Düzenlenen koyun dağıtım törenine Vali Yardımcısı Servet Güngör,  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, Boztepe Tarım İşletmesi Müdürü Kemal Kaymak,  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Cengiz Karabulak, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Adem Köse, Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Erol Doğan ve il proje yürütme birimi personeli ile genç çiftçiler katıldı.

Damızlık koyun dağıtım töreninde konuşan Vali Yardımcısı Sayın Servet Güngör,  uygulanan projelerle damızlık koyunculuk üretiminin artacağını söyledi.

Vali Yardımcısı Güngör, “İlimizde 128 çiftçimize  30 bin tl değerinde farklı projelerde  tamamı hibe desteklemeleri  yapıyoruz.  Bugünde burada şimdi 8 çiftçimize 320 adet koyun vereceğiz. Hepiniz takip ediyorsunuz, Devletimiz çok farklı alanlarda çeşitli hibe destekleri veriyor. Buradaki desteğimizin çok anlamlı olması ise tamamı hibe olmasıdır.   Bizim ana unsurumuz olan tarım toplumu ve zirai toplumuza yüzde yüz hibe desteği verilmesini de çok anlamlı buluyorum.  Bugün burada bu hayvanları dağıtacağız.  Devletin burada yüzde yüz hibe vermesinde temel araç, temel dürtü burada üretmeniz ve üretimi sürekli haline getirmenizdir. Bunu bir pilot proje olarak değerlendirebiliriz. Eğer bu projeden sizler gerçekleştireceğiniz üretim faaliyetiyle verimli sonuçlar ortaya koyarsanız,  bu daha da genişleyecektir.  Devletin temel amacı, temel gayesi milletin buradan bir ekmek kapısı, bir gelir kapısı elde ederek bunu da daha da artırmasıdır. Bu koyunları çoğaltmanızı istiyoruz.  Hepinizden sizlere  verilen bu hayvanların milletin hayvanı olduğu bilinciyle hareket etmenizi istirham ediyorum. Hepinize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

İl Müdürü Kenan Şahin de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Genç Çiftçiler Projesi kapsamında akkaraman ve  malya  ırklarından olmak üzere  320 koyunun 8 çiftçiye dağıtıldığını ifade ederek, bu dağıtımın gelecek yıllarda da devam edeceğini vurguladı.

Genç çiftçilere “hayırlı olsun” dileklerinde bulunarak proje hakkında bilgi veren  İl  Müdürü Kenan Şahin “ Genç Çiftçi Projesi kapsamında İlimizde hak kazanan 128 çiftçiden 8 çiftçimiz burada bulunuyor. Buradaki 8 genç çiftçimize 38 tane  gebe koyun ve 2 tanede koç olmak üzere toplam 40 koyun vereceğiz.  Genç çiftçilerimize bugün toplamda 320 koyun dağıtacağız.  Allah Devlete zeval vermesin. Güzel bir imkan. Güzel bir şartlar. Bizim ana amacımız şu ki, Bakanlığımızın da ön gördüğü hadise  projeye katılanların genç çiftçi olmasıdır. Buradaki ana amaç şu; işsize iş, köylüyü köyde kalacak şekilde istihdamını sağlamaktır. Sizlere vereceğimiz koyunlar, hemen hemen  Türkiye’nin en iyi ırk hayvanlarıdır. Şanslı insanlarsınız. Şuanda en şanslı il biziz,  neden den biziz? Çünkü İlimizde bulunan Malya Tarım İşletmesindeki ırk koyunlar dan çiftçilerimize  dağıtıyor olmamızdan kaynaklanıyor.   Bu hayvanların bölgemiz iklimine uygun olması sizler için büyük avantajdır. Bunların hepsi birinci sınıf hayvanlar. Biz 3 yıl süre ile bu hayvanları ve sizleri kontrol edeceğiz. Biz bu süreçte sizlere mihmandarlık ve rehberlik edeceğiz. İl ve ilçe Müdürlüklerimiz olarak üreticilerimizin her zaman yanlarında olacağımızı bilmelerini ve bu projenin Türkiye ve Kırşehir hayvancılığına hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor, projenin genç çiftçilerimize hayırlı olmasını, ürünlerinin bol, kazançlarının bereketli olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan bilgilendirmenin ardından proje kapsamında hak sahiplerine hayvanları teslim edildi.

“128 Çiftçiye 3 milyon 840 bin TL hibe verdik”

Genç Çiftçi Projesi kapsamında Kırşehir de 128 çiftçiye 30 bin TL den toplam   3 milyon 840 bin TL hibe desteklemesi yaptıklarını ifaden eden Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, “   İlimizde genç çiftçi projesi kapsamında 77 kişiye büyükbaş hayvan, 18 kişiye küçükbaş hayvan, 17 kişiye arıcılık, 7 kişiye kanatlı hayvan, 4 kişiye kapama bahçe, 2 kişiye örtü altı yetiştiriciliği, 1 kişiye mantar yetiştiriciliği  ve  2 kişiye de tıbbi aromatik bitkiler yetiştiriciliği kapsamında  toplam 128 çiftçimize 30 bin TL den 3 milyon 840 bin TL hibe desteklemesinden bulunduk. Hibe desteklerimiz devam edecek” dedi.

“Tamamı Devletten Hibeli 1182 Hayvan Dağıttık”

Kırşehir’de tamamı hibe destekli olan 1182 adet hayvan dağıttıklarını açıklayan İl MüdürüKenan Şahin, “   77 Çiftçimize 6 şar dan 462 adet büyükbaş damızlık, 18 çiftçimize ise 40 ar dan 720 adet küçükbaş damızlık hayvan dağıttık.  Dağıtılan 462 adet  simental, chevrolet ve limuzin cinsi büyükbaş damızlık hayvanlar ile  720 adet akkaraman, malya ve merinos ırkı  damızlık koyunlar ile birlikte kıl keçilerinin üretimi ile ilimizde  besiciliğin yanında damızlık hayvancılığı da geliştirmiş olacağız.    Böylelikle ilimizde yeni iş imkanı ve damızlık hayvan sayısını artırmış olacağız. İlimizde damızlık hayvan sayısının artmasıyla da  besi işletmelerimiz yurt dışına bağlı kalmayıp, ilimizde deki damızlık hayvanlardan da   buzağı ihtiyaçlarının bir kısmını karşılamış olacak” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On