Talha Uğurluel, Hirfanlı’da gençlerle buluştu

22 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
393 defa okundu.
Talha Uğurluel, Hirfanlı’da gençlerle buluştu

Araştırmacı yazar Talha Uğurluel, Hirfanlı Gençlik ve İzcilik Kamp Eğitim Merkezi’nde gençler ile sahurda buluştu.

Talha Uğurluel, Hirfanlı'da gençlerle buluştuAraştırmacı yazar Talha Uğurluel, Kırşehir’ in Kaman İlçesi’nde bulunan Hirfanlı Baraj Gölü ve çevresine, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan Hirfanlı Gençlik ve İzcilik Kamp Eğitim Merkezi’nde, yurdun bir çok  illerinden doğa ve izcilik  kampına katılan gençlerle Neşet ERTAŞ Anfi Tiyatro alanın da  buluştular.

Yaklaşık 200’e yakın Gençlerle bir araya gelen Uğurluel, Tarih Bilinci Semineri adı altında Kanuni Sultan Süleyman dönemine ait son zamanlarda kamuoyunda hafızalarda yanlış yer edinilmiş bilgileri, Kanuni Sultan Süleyman hayatı ve yaşam tarzı ile ilgili söylenen gerçeği yansıtmayan sözler ve düşünceleri ortadan kaldırmak, bilgi kirliliğini gidermek için gençlerle bir araya geldi.

Gerçekte Kanuni Sultan Süleyman kimdir? 66 yıllık saltanatı boyunca hangi seferleri yaptı? Nereleri fethetti? Osmanlıya hangi tarihi ve kültürel eserleri kazandırdı? Fethettiği yerleri nasıl İslam ışığıyla aydınlattığını ve Kamuoyunun da bildiği harem hayatı hakkında bilinen yanlış bilgileri, gençlere doğru bilgiler vererek  Ecdatlarını  doğru öğrenmeleri sağlayan karşılıklı soru ve görüşlerin paylaşıldığı bir sohbet ortamında gerçekleşti.

Seminerin ardından;” Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan bu güzel doğa ve izcilik kampında güzel vakitler geçirmenizi temenni eder böyle güzel bir tesisi Ahiler diyarı Kırşehir’e kazandırdıkları için emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” dedi. Yaklaşık bir buçuk saate yakın süren Tarih Bilinci Seminerinin ardında gençlerle birlikte sahura geçildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN