TALHA UĞURLUEL HİRFANLI DOĞA KAMPINDA

26 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
386 defa okundu.
TALHA UĞURLUEL HİRFANLI DOĞA KAMPINDA

dsc_4416

Tarihçe Yazar Talha Uğurluel Hirfanlı Kampında gençlerle buluştu.

 

Hirfanlı doğa kampında gençlerin sosyal, sportif faaliyetlerin yanı sıra tarih bilinci ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamaları için seminer ve toplantılar tertip ediliyor. Bu amaçla kampta yapılan seminerin konuğu Tarihçi Yazar Talha Uğurluel’di.

Yazar Hirfanlı Doğa Kampında gençlere Mukaddes emanetleri anlattı. Uğurluel, seminerde; Hırka-i Saadet, Seyf-i Nebevi, Name-i Saadet, Mühr-i Saadet, Dendan-ı Saadet, Lihye-i, Nakş-ı Kadem-i Şerif, ve Sancak-ı Şerif hakkında bilgi verdi. Seminer sonunda yazar kendi yazdığı “Dünya ve Ahiret Efendimiz” adlı şiirini okudu. Şiir sonrası kampa katılan gençler yazarı ayakta alkışladı.

Talha Uğurluel Kimdir?

Manisa Demirci’li olan Talha Uğurluel, 1997 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin Tarih bölümünden mezun oldu. 8 yıl Özel Radyolarda tarih programları yaptı. Yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış birçok makalesi olup, Çanakkale Savaşları, Gelibolu Gezi Rehberi, Balkanların Başkenti Edirne, Varlık ve Yokluk Savaşımız, İstanbul’un Fethi, Peygamber Efendimiz’in İzinde Mekke-Medine, Önden Gelenler ve Mevlana adlı kitapların yazarıdır. Ayrıca Çanakkale, Edirne ve Mekke Medine tarihi ile ilgili CD çalışmaları mevcuttur.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN