Taksi İndi-Bindi Fiyatlarına Zam Geldi

9 Mart 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
324 defa okundu.
Taksi İndi-Bindi Fiyatlarına Zam Geldi

Kırşehir’de taksimetre açılış ücretine yapılan zam, 07.03.2020 tarihi itibariyle yürürlüğe girdi.

Uzun bir aradan sonra yapılan ilk zammın ardından yeni tarife yürürlüğe girdi. Daha önce taksimetre açılış ücreti 3,5 lira iken yeni zamla birlikte 4 liraya yükseldi. Önce 10 lira olan taksi kısa mesafe ücreti de zamla birlikte 15 liraya çıktı. Zam öncesi 2.50 lira olan kilometre başı ücret ise zamla birlikte 5 liraya çıkmış oldu.

Yeni tarifeler geçtiğimi cumartesiden itibaren yürürlüğe girdi. Konuyla ilgili Ahi Taksi esnafı Selami Tekin Gazetemiz 40 Arena’ya açıklamalarda bulundu. Tekin, yaptığı açıklamada fiyatlarda fazla artış olmadığını belirtti. Üç yıldır zam almadıklarını belirten tekin şunları kaydetti:

 “1994’den beri bu işi yapıyorum. Aslında fiyat fazla yükselmedi sadece kısa mesafede fazla para tutuyor. Normalde beklenilen bir ücret değil açılış 3.5 TL’di 4,0 TL oldu. Yüz metreye 0,5 zam geldi çok fazla da değil. Biz aşağı yukarı üç senedir zam almıyoruz. Üç sene önce mazot fiyatları ne kadardı şimdi ne kadar yani. Kırşehir zaten küçük yer en uzak mesafesi bile fazla tutmuyor. Taksimetre ayarını geçtiğimiz cumartesi günü yaptırdık. Tanıdıklarımıza zaten taksimetre açmıyoruz çoğuna pazarlık fiyatına gidiyorlar. Parası olmuyor harçlığımız yok diyorlar öğrenciyiz diyorlar yardımcı oluyoruz elimizden geldiği kadar.” Diye konuştu

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinden yapılan açıklamaya göre:

“Kırşehir şoförler ve otomobilciler odası yönetim kurulunca tarafımıza bildirilen taksi işlemlerine ait taksimetre fiyat tarifeleri Esnaf ve sanatkarlar odaları yönetim kurulumuzun 25,02,2020 tarih ve 2020/31 sayılı toplantısında görüşülmüştür. Yönetim kurulumuzca yapılan inceleme araştırma ve değerlendirmeler neticesinde taksi işlemlerine ait taksimetre fiyat tarifeleri aşağıdaki gibi onaylanarak yürürlüğe girmiştir.  

Taksimetre ilk açılış 4,00 TL

Her 100 metre mesafe artış ücreti 50 kuruş

1 Km’lik artış ücreti 5,00 TL

Her 1 dk bekleme ücreti  35 kuruş

1 saat bekleme ücreti 18,00 TL

Kısa mesafe (0-1 KM) ücreti 15,00 TL”

Haber İbrahim Erdoğan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On