T.C. KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ

26 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
205 defa okundu.
T.C.  KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ

T.C.

KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ 2017/108 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

HER İKİ TAŞINMAZIN ORTAK OLAN ÖZELLİKLERİ :

Kırşehir, Merkez, Aşıkpaşa Malı. 4365 ada. 11 Parselde kayıtlı 7 ve 8 nolıı meskenler. Taşınmazlar Kırşehir Belediyesi imar planı sınırları dahilinde ayrık nizam 4 kata müsaadeli konut alanında kalmakta, inşaat alanı yüzölçümünün %40’ı kadardır, taşınmazlar şehir merkezi, alış veriş merkezlerine(eğitim,kültür, hastane, dini tesis, kamu kuruluşları vb) uzak mesafededir, yapıda asansör vardır, bina yeni yapılmıştır, yapım yılı ve kullanılan yapı malzemeleri itibari ile Deprem Yönetmeliğine uygun olduğu düşünülmektedir, taşınmazlar 4 oda, 1 salondan ibaret olup 145 m2 kapalı alana sahiptir, yapıda ısı yalıtımı vardır, taşınmazlar en üst katta bulunmaktadır.

  1. TAŞINMAZ

Yüzölçümü      : 734 m2                                                    Arsa Payı                   : 90/700

İmar Durumu   : İmar planı dahilindedir.                            K.D.V. Oranı              : % 1

Kıymeti            : 130.000,00 TL                                          Kaydındaki şerhler  : Tapu kaydındaki gibidir

Satış Yeri         : Kırşehir Adliyesi Denetim Serbestlik Müdürlüğü içinde bulunan mezat salonu

  1. Satış Günü : 05/02/2019 günü 14:00 – 14:05 arası
  2. Satış Günü : 05/03/2019 günü 14:00 – 14:05 arası

2.TAŞINMAZ

Yüzölçümü      : 734 m2                                                    Arsa Payı                   : 90/700

İmar Durumu   : İmar planı dahilindedir.                            K.D.V. Oranı              : % 1

Kıymeti            : 130.000,00 TL                                          Kaydındaki şerhler  : Tapu kaydındaki gibidir

Satış Yeri         : Kırşehir Adliyesi Denetim Serbestlik Müdürlüğü içinde bulunan mezat salonu

  1. Satış Günü : 05/02/2019 günü 14:10 – 14:15 arası
  2. Satış Günü : 05/03/2019 günü 14:10 – 14:15 arası

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, talimin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutan üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarım özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarım dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacakta.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/108 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 22/11/2018

Mahmut TÜRKMEN – İcra Müdür Yardımcısı – 41246

BASIN NO:319

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com