‘SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMANI BENİM’KURSİYERLERİNE SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI

15 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
286 defa okundu.
‘SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMANI BENİM’KURSİYERLERİNE SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI

kenan_sahin1Kırşehir’de ‘Sürü Yönetimi Elemanı Benim’ Kursiyelerlerine Tören İle Sertifikaları Verildi

 

 

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Sürü Yönetimi Elemanı Benim” kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını  7 Aralık Pazartesi günü Kaman İlçesi Kaman Kaymakamlığı konferans salonunda düzenlenen törenle aldı.

Törene, İş Kurumu İl Müdür Vekili Hüseyin Sağlam, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Sevim, Kurs Yöneticileri, Eğitmenler ve Kursiyerler katıldı.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Hüseyin SAğlam ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin’in yaptığı konuşmalarda, daha önce  Sürü Yönetimi Elemanı Benim kursuna katılan 50 kişiye sertifika verdiklerini, bu kurstan da 19 kişinin faydalandığını belirterek toplam 69 kişiye sertifika verdiklerini ve 16 Kasım – 4 Aralık 2015 tarihleri arasında 15 gün ve 120 saat süreyle eğitim verildiğini belirterek, kursiyerlere  hayvan bakımı, sürü yöneticiliğinde güvenlik, küçükbaş hayvanlarda kayıt, küçükbaş hayvanların beslenmesi ve beslenme hastalıkları, ıslah, barınak ortamı gibi konuların anlatıldığı, verimli bir hayvancılık yapmak için bakım ve besleme gibi birçok faktörün yanında iyi bir sürü yönetimi ve yöneticisi şarttır. dediler. Ayrıca,  Kurs sonunda, sürü yönetimi elemanı veya sürü yönetimi elemanı olan çiftçilerin aldığı eğitimlerin karşılığında mesleki geçerliliği olan sertifika ile çeşitli program ve projelerden yararlanmada öncelikli olması sağlanacaktır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 300 anaç koyunu bulunan sertifikalı çobanlara veya sertifikalı çoban çalıştıran işletme sahiplerine 5.000 TL destek verildiğini ve bu kursun düzenlemesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Konuşmalarının ardından  “Sürü Yönetimi Elemanı Benim” kursuna katılan kursiyerlere, protokol mensuplarınca sertifikaları verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN