SÜRÜ YÖNETİCİLERİ SERTİFİKALARINA KAVUŞTU

12 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
250 defa okundu.
SÜRÜ YÖNETİCİLERİ SERTİFİKALARINA KAVUŞTU

kenan_sahin_kirsehir_de_hayvancilik_tavan_yapacak“Sürü Yönetimi Elemanı Benim” kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını

Kaman İlçesi Kaman Kaymakamlığı konferans salonunda düzenlenen törenle aldı

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Sürü Yönetimi Elemanı Benim” kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını

Kaman İlçesi Kaman Kaymakamlığı konferans salonunda düzenlenen törenle aldı.

Törene, İş Kurumu İl Müdür Vekili Hüseyin Sağlam, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Sevim, kurs yöneticileri, eğitmenler ve kursiyerler katılımda bulundu.
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Hüseyin Sağlam ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin birer konuşma gerçekleştirildi.
Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Hüseyin Sağlam, verimli bir hayvancılık yapmak için bakım ve besleme gibi birçok faktörün yanında iyi bir sürü yönetimi ve yöneticisinin varlığının şart olduğunu dile getirdi.
Sürü Yönetimi Elemanı Benim kursuna katılan 50 kişiye sertifika verildiği ve bu kurstan da 19 kişinin faydalandığı bildirilirken, toplam 69 kişiye sertifika verildi.
Kursiyerlere hayvan bakımı, sürü yöneticiliğinde güvenlik, küçükbaş hayvanlarda kayıt, küçükbaş hayvanların beslenmesi ve beslenme hastalıkları, ıslah, barınak ortamı gibi konular anlatıldı.
Ayrıca kurs sonunda sürü yönetimi elemanı veya sürü yönetimi elemanı olan çiftçiler aldıkları eğitimler karşılığında mesleki geçerliliği olan sertifika ile çeşitli program ve projelerden yararlanmada öncelikli olacaklar.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca 300 anaç koyunu bulunan sertifikalı çobanlara veya sertifikalı çoban çalıştıran işletme sahiplerine 5.000 TL destek verilecek.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On