SÜNNET ŞÖLENİ YAPILDI

7 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
421 defa okundu.
SÜNNET ŞÖLENİ YAPILDI

16

Geleneksel sünnet şöleninde 160 çocuk sünnet edildi.

 

Kırşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen sünnet şöleninin 7.’si Kent Park’ta gerçekleştirildi.

Sünnet Şölenine; Vali Necati Şentürk, Ak Parti Milletvekili Salih Çetinkaya, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Emniyet Müdür Sıtkı Akgül, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Kuran-ı Kerim tilavetinin okunması ile başlayan törende 160 çocuk sünnet edildi.

Sünnet şöleni öncesinde konuşan ve Kırşehir’in her alanda geliştiğini anlatan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “7.’sini düzenlediğimiz sünnet şöleninde bu yıl 160 yavrumuzun sünnet merasimini gerçekleştireceğiz. Yedi yılda ise toplam bin 422 çocuğumuzun sünnetini gerçekleştirdik. Toplu sünnet törenlerinin bir araya gelmeye vesiledir. Kent Park alanında bu sünnet şölenini yapmak bizim için ayrı bir gurur vesilesi, bizler bu esere başladığımızda duymadığımız laf kalmamıştı. Bizlere o dönemlerde yapamazlar, nasıl yapacaklar, Kırşehir’de böyle bir park olur mu? Bu kadar parayı nereden bulacaklar gibi laflar söylemişlerdi. Ama bugün bu parkın içerisinde bu güzel organizasyonları gerçekleştiriyoruz. Rabbim inşallah bizlere böyle güzel organizasyonlar gerçekleştirmeyi bizlere nasip etsin” dedi.

Müzik programların şehitler dolayısı ile iptal ettiklerini söyleyen Kırşehir  Belediye Başkanı  Yaşar Bahçeci;“Şehit haberlerimizin geldiği bir ortamda müzik yapmak yakışık almazdı. Rabbim şehitlerimizin şefaatine bizleri de nail eylesin, ülke olarak çok zor günlerden geçiyoruz. Devletin iyi niyeti ve merhametini kardeşkanı dursun diye gösterdiği iyi niyeti birileri bu ülkenin insanına zarar vermek için kullanıyor. Türk Milleti ve devleti sabırlıdır, ama sabrı ve merhametinin de bir sonu vardır. Başbakanımızın da ifadesi ile ‘Son terörist öldürülene kadar’ bu mücadele devam edecektir. Televizyonlarda sabah akşam terör örgütü ve uzantılarının reklamını yapıyorlar onlar aydın falan da değiller, ama bu millet her şeyin farkında. Bu millet birdir ve büyük Türk milletidir. Şehitlerin kanları ile bizlere emanet edilmiş topraklar kimseye de teslim edilmeyecektir. Türkiye’nin güç kaybetmesi için her şeyi feda edenlere de kimse pabuç bırakamayacak. Bu milletin birlikteliğinden de kimsenin şüphesi olmasın, güçlü Türkiye’yi inşa etme yolunda hızla çalışmalarına devam edecek.” ifadelerine yer verdi.
 

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN