Süleyman Aslan Uyardı

28 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2560 defa okundu.

sansic

“Sanayi Sicil Belgelerinin Belge Tarihi İtibariyle İki Yılda Bir Vize Ettirilmesi Zorunludur.”

 

Kırşehir’de sanayi sicil belgesine sahip işletmelerin faaliyetlerini bildirmeleri için tanınan süre 30 Nisan Pazar günü sona ereceği belirtildi
Kırşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Süleyman Aslan, konu hakkında işletmecileri uyardı.
1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla 2016 yılına ait faaliyetlerinin yer aldığı yıllık işlemlerine ilişkin verileri elektronik ortamda bildirmeleri gereken sanayi sicil belgesine sahip işletmelerin bildirimde bulunmamaları halinde cezai yaptırımla karşılaşacakları hatırlatıldı.
Kırşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Süleyman Aslan, yaptığı açıklamada: “6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 5’inci maddesi gereği, Sanayi Sicil Belgesine sahip işletmeler, her takvim yılı başından itibaren ilk dört ay içerisinde (1 Ocak’tan 30 Nisan sonuna kadar) bir önceki yıla ait Yıllık işletme cetvelini vermeleri gerekmektedir. Buna göre İlimizde bulunan Sanayi Sicil Belgeli işletmelerin 1 Ocak- 30 Nisan 2017 tarihleri arasında 2016 yılı faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık işletme cetvellerini, e-Devlet kapısı veya Bakanlığımız (http://sanayisicil.sanayi.gov.tr) internet adresine giriş yaparak Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden elektronik ortamda vermeleri gerekmektedir. Yıllık işletme cetvelini her yıl Nisan ayı sonuna kadar vermeyen işletme sahiplerine, 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 9 uncu maddesi gereğince idari para cezası uygulanacaktır. Diğer taraftan, Sanayi Sicil Belgelerinin belge tarihi itibariyle iki yılda bir vize ettirilmesi zorunludur. Bu nedenle Yıllık İşletme Cetveli verecek olan firmaların, belgelerinin vize tarihi gelmiş ise, vize işlemleri için belge aslı ve tanzim edilen yıllık işletme cetveli ile birlikte İl Müdürlüğümüze başvuruda bulunması gerekmektedir. Yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi ve herhangi bir mağduriyete sebebiyet verilmemesi açısından, gereken hassasiyetin gösterilmesi, tereddüde düşülmesi halinde, Kırşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğümüz ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.” dedi.
HABER MERKEZİ

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN