SULAR KESİLDİ VATANDAŞLAR ÇEŞMELERE AKIN ETTİ

19 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
342 defa okundu.
SULAR KESİLDİ VATANDAŞLAR ÇEŞMELERE AKIN ETTİ

kirsehir_halki_tarih_oncesine_dondukbaskan_bahceciye_hakkimimiz_helal_etmiyoruz_h6707_11afb

Kırşehir’de sık sık yaşanan su kesintileri vatandaşı çileden çıkardı.

 

Kırşehir Belediyesi tarafından Kırşehir’in genelinde uzun süredir su borularını yenileme çalışmaları yapılıyor. Çalışmaların yapıldığı mahallelerde ve diğer bazı mahallelerde çalışmalar nedeniyle sular kesiliyor. Bazı mahallelerde ise çalışma olmadığı halde su kesintisi yaşanıyor. Üst üste iki gündür suların kesik olması vatandaşalrı çileden çıkardı. Ellerine su bidonu alanlar çeşmelerin yolunu tuttu. Çeşme başında sıra oluşturan vatandaşlar adeta belediyeye isyan etti.

Kırşehir Belediyesi geçtiğimiz perşembe günü bazı mahallelere belli saatler arasında su verilemeyeceği anonsunu yapmıştı. Aanonsu duyanlar önceden önlemlerini aldı. Ancak anons verilemsine rağmen önlem almayan ya da aldığı önlem yetmeyen vatandaşlar susuz kaldı. Bazı mahallelerde de sular üst üste iki gün kesik kaldı. Hal böyle olunca vatandaşlar yaz gününde susuz kalmanın azabını yaşadı.

Kimi vatandaşlar marketlerden damacana su alırken bazıları da çeşmelere akın etti.

Çeşme başında isyan eden vatandaşlar;” “Şehrimizdeki su kesintilerine ne zaman son verilecek? Yağışların bu yıl fazla olması da su kesintilerinin önüne geçemedi. Kırşehir Belediyesi’nin asbest boruları değiştirerek hatları yenilemesi de aksaklıkların önüne geçemiyor. Konu ile ilgili Belediye’ye şikayetimizi iletiyoruz, ancak bir cevap alamıyoruz. Aldığımız cevaplarda ‘şu saatte sularınız gelecek’ deniyor. Ancak belirtilen saatlerde suların gelmemesi ve ertesi güne kadar su kesintisini yaşamamız bize resmen bayram önce çile. Biz su kesintilerinden mağduruz. Sularımızın gelmesini istiyoruz.

Memleket tarih öncesi devrine döndü. Ne içecek ne yıkanacak ne de temizlenecek suyumuz var. Sularımız akmıyor. Belediyeyi arıyoruz telefon açan yok. Açtıklarında ‘oraya su verdik biraz sonra gelir’ diye başından atıyorlar. Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz itfaiye su çekiyor mahallelere böyle bir şey var mı? Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye hakkımızı helal etmiyoruz.” diyerek şikayet ve dileklerini sundu.

Yaz ayı başlarında bağ ve bahçe mevkilerinde fazla su kullanımından dolayı yapılan su kesintilerinin nedeninin Kent Park’a su pompalanmasından kaynaklandığı iddia edildiği öğrenildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN