SU ÜRÜNLERİ AV YASAKLARI BAŞLIYOR

8 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
246 defa okundu.
SU ÜRÜNLERİ AV YASAKLARI BAŞLIYOR

36701​Kırşehir Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Web Sitesinde Yayınladığı Duyuruya Göre Sü Ürünleri Av Yasakları Başlıyor

 

1380 sayılı Su Ürünleri Kanununa bağlı tebliğler gereği İlimizde ticari ve amatör su ürünleri av yasakları 15 Mart 2016 tarihinde başlayacak olup 15 Haziran 2016 tarihine kadar devam edecek.

Kırşehir sınırları içerisinde yer alan Hirfanlı, S.Küçükboğaz Baraj Gölleri ile Mucur Kargın ve Mucur Yeniköy Göletlerinde ticari su ürünleri avcılığı yapılmakta olup, söz konusu avlak sahalarında yasak süresince su ürünleri avcılığı yapılmayacak. Belirtilen tarihler arasında  İlimizde ki tüm su kaynaklarında amatör balıkçılıkta yasak olduğu söylendi.

İlimiz su ürünleri av sahalarında İl Müdürlüğümüz su ürünleri denetim ekipleri tarafından yürütülmekte olan kontrol faaliyetleri av yasağı süresinde de artarak devam edecektir. Ticari ve amatör su ürünleri avcılığı yapan vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için su ürünleri av yasaklarına uymaları hem kendi menfaatleri hem de su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilirliği açısından büyük önem taşımaktadır.

Kaçak su ürünleri avcılığıyla mücadelede başarıya ulaşılabilmesi için vatandaşlarımıza da büyük görev düşmektedir. Unutulmamalıdır ki en büyük denetçi tüketicinin kendisidir. Su ürünleri kaynaklarımızın korunması ve sürdürülebilir olmasına katkıda bulunmak için kaçak olarak avlanmış, semt pazarlarında veya seyyar tezgâhlarda satışa sunulmuş su ürünlerinin satın alınmaması kaçak avcılık faaliyetlerini de azaltacak.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN