Su sıkıntısı vatandaşı çileden çıkardı!

15 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
404 defa okundu.
Su sıkıntısı vatandaşı çileden çıkardı!

İdrak ettiğimiz on bir ayın Sultanı Ramazan ayında Kırşehir’in yüksek kesimlerinde ki su sıkıntısı vatandaşları çileden çıkardı.

Su sıkıntısı vatandaşı çileden çıkardı!İdrak ettiğimiz on bir ayın Sultanı Ramazan ayında Kırşehir’in yüksek kesimlerinde ki su sıkıntısı vatandaşları çileden çıkardı.

Son günlerde artan su kesintileri vatandaşı çileden çıkarttı. Hava sıcaklıklarının arttığı bugünlerde yaşanan su kesintilerine tepki gösteren vatandaşlar, yetkilileri göreve çağırdı.

Özellikle ilimizin yüksek kesimlerinde yapılan su kesintileri vatandaşları canından bezdirdi. Suların en çok ihtiyaç duyulduğu bu günlerde bulunamayan sular durumu iyice kötüye sürüklüyor.

Gece geç saatlerde akan sular, sabahın erken saatlerinde yine kesiliyor. Hava sıcaklıklarının 35-40  dereceye ulaştığı bugünlerde yaşanan su kesintileri yüzünden mağdur olduklarını söyleyen vatandaşlarımız, yetkililerin soruna ilgisiz kalmakla suçladı.

Sıcaklıklar nedeniyle oluşan terlemelerin akşam eve gidildiğinde üzerlerinde kaldığını aktaran vatandaşlar; “Artık temizlik diye bir şey yapamıyoruz. Gün boyu oluşan ter, bir sonraki gün yine üzerimizde kalıyor. Bunun yanında bulaşık ve çamaşırlar da yığın haline geldi. İhtiyaçlarımızı dahi karşılayamaz olduk. Günlerdir hazır sularla idare etmeye çalışıyoruz ancak hazır su alamayanlar da var. Bahçelerinde dinamaları olanlar ihtiyaçlarını bir nebzede olsa karşılayabiliyor ama olmayanlarda daha çaresiz kalıyor. Bizim tek isteğimiz yetkililerin bir an önce bu soruna çözüm bulmasıdır” diye konuştular.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN