SU KESİNTİSİ VATANDAŞI ÇİLEDEN ÇIKARDI

3 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1298 defa okundu.
SU KESİNTİSİ VATANDAŞI ÇİLEDEN ÇIKARDI

indir (1)

Kırşehir’de son üç haftadır kesilen sular vatandaşın tepkisine neden oldu. Kervansaray Mahallesi sakinleri, “Sularımız gelmezse mahalle olarak Kırşehir Belediyesi’ne yürüyeceğiz.” dedi.

 

Kırşehir’de son üç haftadır yeraltı su boru hatlarının yenileme çalışmaları ve su kullanımının artması nedeniyle ara ara mahallelere su verilmiyor. Öyle ki su kesintisi sabahın erken saatlerinde başlıyor, gecenin geç saatlerine kadar devam ediyor. Kırşehir Belediyesi vatandaşa “Bahçenizi sulamayın” uyarısında bulunuyor ve suları kesiyor. Vatandaş ise bırakın bahçe sulamayı evinde zaruri ihtiyacını gidermek için kullanacak su bulamıyor. Zira aşırı sıcakların basmasıyla birlikte suya en ihtiyaç duyulan bir zamanda suların sabahın erken saatlerinde kesilip gecenin geç saatlerinde gelmesiyle vatandaş ne yapacağını şaşırmış durumda.

Su kesintisi yaşayan mahalleler arasında yer alan Kervansaray Mahallesi’nde de vatandaş perişan durumda. Mahalle halkı suların erkenden kesilip kendileri uykudayken kısa süreliğine verildiğini, çoğu zaman rutin ihtiyaçlarını giderecek suyu dahi tedarik edemediklerini söyledi.

Kervansaray Mahallesi halkı duruma isyan ederek,”Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ‘bahçenizi sulamayın’ diyor. Oysa biz bırakın bahçe sulamayı içecek suyumuzu zor buluyoruz. Güya bu yıl yağmur çok yağdı, rahat ederiz diye seviniyorduk. Bu yıl da bizi Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci suya hasret bıraktı.

Vatandaşa ‘bahçe sulamayın’ deniyor, çarşıya bir iniyoruz esnaf keyfiye kaldırım yıkıyor. Cadde aralarına giriyoruz kadınlar halı,kilim, yün yıkıyor. Kenar mahallelere de bahçe sulanmasın diye su verilmiyor. Siz gelin tıpkı bir insan gibi suya ihtiyacı olan canlıları (ağaç, meyve, sebze) suya hasret bırakın, ölüme terk edin, ama cadde sokakları yıkayanlara, halı kilim yıkayanlara müsamaha edip göz yumun, bu hangi vicdana sığar. Üstelik burada çoğu kişinin evinde kuyu suyu var. Komşularımızın çoğu kuyu suyuyla bahçesini sulamakta. Yani sizin anlayacağınız bir hiç uğruna sulu yazı susuz geçiriyoruz. ” diyerek haklı tepkilerini sundu.

KAÇAK SU KULLANANLAR YAKALANSIN

İsyanlarını var güçleriyle duyurmaya çalışan Kervansaray Mahallesi sakinleri Kırşehir Belediyesi’nden kaçak su kullananları tespit etmelerini istedi. “Bizim suyumuzu keseceklerine kaçak su kullananları yakalasınlar” diyen mahalleli, “Bizim bahçemize akıttığımız su Kırşehir’i susuz bırakıyor da kaçak su kullananların keyfi akıttığı su Kırşehir’i susuz bırakmıyor mu? Belediyeye gittiğimiz zaman siz şikayet edin deyip durumu bizim üzerimize yıkıyorlar. Oysa kendi ekipleri mahalle mahalle kapı kapı gezerek su faturası yazıyor. Bir eve girerken yanındaki eve girmiyorlar, neden? Çünkü o evin su saati yok kaçak kullanıyor, bunu su faturası yazan ekip kendi adı gibi biliyor, ama belediyeye bildirmiyor. Belediye çalışanları kimin kaçak kimin namusuyla su kullandığını bizden daha iyi biliyor.

Ayrıca Kırşehir Belediyesi cadde sokaklara ektikleri çiçekleri ve ağaçları suluyor. Vatandaşa da bahçenizi sulamayın diyor. Bizim bahçemize akıttığımız suyla Kırşehir susuz kalıyor da Belediyenin kendi çiçeklerine ve ağaçlarına akıttığı suyla Kırşehir susuz kalmıyor mu? Milyonlarca para harcayarak ekip diktiğimiz ağaçlarımız, çiçeklerimiz hep kurudu. İşte tüm bu sebeplerden dolayı biz suyumuzun akmasını istiyoruz. Eğer bu şekilde devam ederse mahalle olarak Kırşehir Belediyesi’ne protesto yürüyüşü yapacağız.” dedi.

VATANDAŞA SU TAKVİYESİ YAPILSIN

Kervansaray Mahallesi sakinleri, “Madem bahçemizin sulanması istenmiyor, o halde eskiden olduğu gibi vatandaşın evine itfaiye araçlarıyla su takviyesi yapılsın. Yolları ve kaldırım çiçeklerini sulayan araçlarla vatandaşın bahçesi de sulanabilir. Böylece hem biz evimizdeki musluk suyuyla bahçemizi sulamamış oluruz, hem de böyle susuz kalmayız. Tedbir alınmadan vatandaşın suyu mu kesilirmiş? Önce vatandaşı sor durumda bırakmayacak tedbir alınır, sonra vatandaş o tedbire uymazsa suları kesilir.” dedi.

MAHALLELİ BAHÇECİ’DEN DESTEK İSTEDİ

Mahalle sakinleri Kırşehir Belediye Başkanı Yaşara Bahçeci’ye güvendiklerini dile getirerek, “AK Parti en çok oyu bizim mahallemizden aldı. Biz başkanımıza güveniyoruz. Bizi su konusunda daha fazla mağdur etmesin. Su borularındaki arızalar giderilsin, yedek su borularından suyumuz verilsin. Bahçemizin sulanması istenmiyorsa park bahçelerin sulandığı araçlar aracılığıyla vatandaşın bahçesine su takviyesi yapılsın.” isteğinde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On