Strese karşı akvaryum balığı

11 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1401 defa okundu.
Strese karşı akvaryum balığı

İlimizde akvaryum işletmeciliği yapan Cüneyt Küçük, stresli ve sinirli insanların akvaryumda balık beslemelerini tavsiye etti.

Strese karşı akvaryum balığıAkvaryumda beslenen balıkların insanlardaki tüm sinir ve stresi aldığını söyleyen Küçük, bazı doktorların da hastalarına bu yönde tavsiyelerde bulunduğunu belirtti.

Akvaryum balığının televizyon bulunmayan bir odada beslenmesinin uygun olduğunu dile getiren ilimizde 13 yıldır akvaryum işletmeciliği yapa Cüneyt Küçük, aksi halde televizyonlu odada balıkla yeteri kadar ilgilenemeyeceğini ifade etti.

Her bütçeye uygun akvaryum ve balık çeşitlerinin bulunduğunu vurgulayan Küçük, “Süs balığı besleyen insanlar daha sakin ve az sinirli oluyor çünkü gün içerisinde balıkla ilgilenmek zorunda kalıyorlar.

Balıkla ilgilenirken üzerilerindeki gerginliği atıp rahatlıyorlar. Bazı müşterilerimiz sırf bu yüzden evlerinde süs balığı besliyor” dedi.

Ayrıca günde 10-15 dakika süs balıklarının izlenmesi gerektiği söyleyen Cüneyt Küçük, balıkların strese ve psikolojiye iyi geldiğini ifade etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN