Spor Malzemesi Dağıtıldı

20 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
230 defa okundu.
Spor Malzemesi Dağıtıldı

thumbnail_spormalzemesi-3Vali Necati Şentürk, İl Özel İdaresi Bütçesiyle Alınan Spor Malzemelerini Amatör Spor Kulüplerine Dağıttı

 

  1. Dönem Kırşehir Milletvekili Hacı Turan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, ASKF Başkanı Kasım Kaya, kulüp yöneticileri ve sporcuların yer aldığı dağıtım programında konuşan Vali Necati Şentürk, programda 10 amatör spor kulübüne eşofman, forma, şort ve çorap dağıtımı yapılacağını söyledi.

Kırşehir’deki gençlerin spora düşkün olmalarının sevindirici olduğunu belirten Vali Necati Şentürk: “Profesyonel spor seyirlik, amatör sporlar ise sağlık içindir. Beden ve ruh sağlığı için mutlaka spor yapılmalıdır. İlimizde amatör spor branşlarına ve amatör spor kulüplerimize her zaman destek olduk, bundan sonra da destek olacağız. Fiilen spor yapan amatör sporcu sayısının il nüfüsuna göre en yüksek oran Kırşehir’dedir. Bu başarıda gençlerimizi spora yönlendirmede büyük pay vardır. İlimizde amatör sporu daha iyi noktalara getirmek için çalışmalar yürütmekteyiz. Bugün, 10 tane amatör spor kulüplerimize eşofman, forma, şort ve çorap dağıtımı yapacağız. Önümüzdeki yıl daha fazla yardım yapmayı planlıyoruz. Kırşehir’deki amatör spor kulüplerimizin sayısının arttırılması gerekmektedir. Gururumuz olan Yeşil Kırşehirspor’a da verdiğimiz destekler devam edecek. Bütün Kırşehirli gençleri spor yapmaya davet ediyorum. Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur. Gençlerimiz ne kadar çok spor yaparsa, o kadar sağlıklı nesiller yetiştirebiliriz.” dedi.

Program, Vali Necati Şentürk ve beraberindekilerin kulüplere spor malzemelerini dağıtması ile sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN