SPASTİK VE ZİHİNSEL ENGELLİLER DERNEĞİ TASFİYE EDİLİYOR

30 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
238 defa okundu.
SPASTİK VE ZİHİNSEL ENGELLİLER DERNEĞİ TASFİYE EDİLİYOR

 

SPASTİK VE ZİHİNSEL ENGELLİLER DERNEĞİ TASVİYE EDİLİYOR (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Spastik ve Zihinsel Engelliler Derneği Kayhan Baycan, Yapacakları Kongre Sonrası Derneği Tasfiye Edeceklerini Söyledi
Kırşehir’de 1993 yılında Sakatlar Derneği olarak kurulan ve sonrasında Spastik ve Zihinsel engelliler derneği adı ile faaliyetlerine devam etmekte olan derneğin 15 yıllık emektar başkanı Kayhan Baycan, yaptığı açıklama da yapılacak genel kurulla derneklerini tasfiye edeceklerini anlattı.
Engellilerin ihtiyaçlarını kendi bünyelerinde karşılamakta zorlandıklarını belirten Baycan, “Tanıdıklarımız ve dostlarımız aracılığı ile faaliyetlerimizi sürdürmeye çalışmaktayız. Ama yardımların aksaması ve sonrasında faaliyetlere ilginin düşmesi nedeni ile tasfiye yönüne gitme kararı aldık.”dedi.
Bir yıl öncesine kadar gıda yardımında da bulunduklarını ifade eden emektar başkan Baycan, “Sistemin değişmesi ve devletinde yardım kuruluşları açması bizlerinde yapmakta olduğu yardımların azalmasına neden oldu. Yardımı alacak kadar vereceklerde de sıkıntı olmaya başladı. Bizler bizlere gelen bağışların da düşmesi sonrası yapacak bir şey bulamadık. Yaptığımız yardımların tamamını yardım yapana da gösterdik. Bizlerin dağıtımlarının düşmesi ve rahatsızlığım nedeni ile dernekte de işlerimiz de düştü. 2001 yılından bu yana aralıksız çalışmaktayım. Ben derneğin bir çok ihtiyacını kendi bütçemden karşılıyorum. Derneğin kirası ve yapılacak yardımların dağıtımları noktasında da sıkıntılar oluşmaya başladı. Derneğin ortalama aylık gideri 5 bin lirayı buluyor.”diye konuştu.
Spastik ve Zihinsel Engelliler derneğinde kayıtlı 100 üye bulunuyor. Dernek, iki yıla kadar kongreye gidip tasfiye edilecek.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN