SP Genel Başkanı Karamollaoğlu’dan KIRGARAT-C’ye Ziyaret

12 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2170 defa okundu.
SP Genel Başkanı Karamollaoğlu’dan KIRGARAT-C’ye Ziyaret

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu’dan KIRGARAT-C’ye Ziyaret

Saadet Partisi Parti Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na, SP Kırşehir İl Başkını Ali Kksay, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Kaya ile İsmail Hakkı Akkiraz ve Saadet Partisi Konya Milletvekilli Abdulkadir Karaduman eşlik etti.

, “Kırşehir İçin Çare Var” adlı konferansı için Cumartesi günü Kırşehir’e gelerek Kırşehir Gazeteciler Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti (KIRGARAT-C) Başkanı Sait Yanık’ı makamında ziyaret etti.

İKİ KERE İKİ HER ZAMAN DÖRT ETMEZ

Saadet Partisi Parti Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu,  konuşmasında şunları kaydetti; “Milletin anladığı lisandan konuşmazsak iletişim sıkıntısı yaşıyoruz. Kırşehir bunu en iyi bilen 81 ilden bir tanesidir. Tıpkı iki kere ikinin her zaman dört etmemesi gibidir.Yeni bir dünyanın kurulması şahsiyetli dış politika ile olur. Bu da İslam birliği ve kalkınmakta olan 160 ülkeyi bir araya getirmekle sağlanır. Bunun sağlanabilmesi için bizin memleketimizin yaşanabilir hale getirilmesi lazım.Birincisi, manevi kalkınma; onun için biz önce ahlak ve maneviyat diyoruz. Bu değerler ayağa kalkacak ki insanlar kendi memleketleri için her türlü fedakarlığı yapmaya, birbirini kucaklamaya başlasınlar.İkincisi, maddi kalkınma; sanayi ve teknolojide büyük bir sıçramaya ihtiyaç var. Bunu yaparsak yeniden büyük Türkiye doğar, o zaman bölgeye Türkiye şekil verir, dünyada etkili bir ülke haline gelir. O zaman diğer İslam ülkelerine ve geri kalmış ülkelere önderlik yapar. Bunu yapmak için biz iç barışı tesis etmekle mükellefiz. Adalet, emniyet, özgürlük, demokrasi bunun için lazım. İç barış farklı kanaat ve düşüncelere sahip insanlar olarak bir arada yaşama şartlarını oluşturacak. ‘Bu benim gibi düşünmüyor’ ikna et, ikna edemezsen düşman olma. Farklı siyasi partilere mensup olan insanlar, biz birbirimizin hasmı, düşmanı değiliz ki. Sadece rakibiyiz, olsa olsa yarışacaksın. Düşman cephede bir birini katletmeye kalkar. Halbuki bir yarış, bir müsabaka varsa burada bir yarış var, bir rakip var o kadar. Maç biter birisi yener, birisi yenilir.” (Haber: Didem CEYLAN)

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu.
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..
İlginizi Çekebilir

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com